Skip to content
Ford Mustang Mach-E dostal inteligentní automatický tempomat 2.0 a nepřehlédnutelné nové barvy. Nejvyšší hmotnost přívěsu se zvyšuje na 1500 kg
Ford Mustang Mach-E dostal inteligentní automatický tempomat 2.0 a nepřehlédnutelné nové barvy. Nejvyšší hmotnost přívěsu se zvyšuje na 1500 kg

Novinka -

Ford Mustang Mach-E přijíždí s vylepšenými asistenčními systémy a rozšířenou výbavou. Prodává se osmkrát lépe než Mustang se spalovacím motorem

  • Ford Mustang Mach-E dostal inteligentní automatický tempomat 2.0 a nepřehlédnutelné nové barvy. Nejvyšší hmotnost přívěsu se zvyšuje na 1500 kg
  • Nabídku variant rozšiřuje model Premium s pohonem zadních kol. Ve standardní výbavě má 19palcová kola z lehké slitiny, adaptivní LED světlomety a v osmi směrech elektricky ovládaná přední sedadla
  • Mustang Mach-E ukazuje rostoucí zájem o elektromobily. V roce 2022 zatím v prodejích překonává benzinový Mustang v poměru 8:1

PRAHA, 1. září 2022 – Ford Mustang Mach-E 1 se stává ještě přitažlivější volbou pro řidiče přecházející na elektrický pohon. Přináší rozšířené asistenční funkce spolu s novými komfortními a designovými prvky.

Mustang Mach-E je nyní standardně vybaven inteligentním automatickým tempomatem 2.0, 2

který s využitím údajů z navigačního systému a přední kamery reguluje rychlost jízdy nejen podle dopravních značek, ale i s ohledem na blížící se zatáčky a křižovatky.

Zároveň došlo ke zvýšení nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu z 1000 na 1500 kg. Tento údaj se vztahuje na Mustang Mach-E s 91kWh akumulátorem. 3

Přibližně 80 procent majitelů Mustangu Mach-E přichází k Fordu od jiných automobilových značek. První elektrický člen rodiny Mustang zároveň v prodejních číslech překonává svého staršího sourozence se spalovacím motorem v poměru 8:1.

„Mustang Mach-E byl od začátku vyvíjen tak, aby získal charakter a dynamiku našeho legendárního sportovního modelu Mustang. Nyní jsme první Mustang s karoserií SUV udělali ještě lákavějším pro stále rostoucí počet zákazníků připravených přidat se k elektrické revoluci,“ řekl Martin Sander, generální ředitel Ford Model e pro Evropu.

Zákazníci Mustangu Mach-E mohou ode dneška vybírat ze širší nabídky variant a možností personalizace. Výbava Premium, která byla dříve dostupná pouze pro modely s pohonem všech kol, je nyní nabízena rovněž pro modely s pohonem zadních kol a volitelným 91kWh akumulátorem. Obsahuje 19palcová kola z lehké slitiny, adaptivní LED světlomety s funkcí neoslňujících dálkových světel, 2 v osmi směrech elektricky seřiditelná přední sedadla a červené brzdové třmeny v kombinaci s černými detaily exteriéru.

Pro celou modelovou řadu Mustang Mach-E jsou nově k dispozici také výrazné barvy modrá Vapor a šedá Carbonized, stejně jako dva nové vzory kol z lehké slitiny.

Kompletní fotogalerii modelu Mustang Mach-E naleznete zde.

Aktuální ceník modelu Mustang Mach-E naleznete zde.

                                                                              # # #

1 Dle metodiky WLTP. V závislosti na verzi výbavy a provedení akumulátoru lze s plně nabitým vozem ujet až 600 km (zamýšlená cílová hodnota dle WLTP). Skutečný dojezd se může lišit v důsledku různých faktorů (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontového akumulátoru).

2 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

3 Přepravní kapacita je omezena hmotností nákladu a jejím rozložením.

4 Ford Mustang má dle metodiky WLTP homologované emise CO2 256-284 g/km a homologovanou spotřebu paliva 11,2-12,4 l/100 km.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

Témata

Značky

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.