Skip to content
Díky expresivnímu a tvarově nápaditému designu je E-Transit Custom pracovním vozidlem, na které budou firmy všech velikostí hrdé jako na spolehlivého partnera pro své podnikání.
Díky expresivnímu a tvarově nápaditému designu je E-Transit Custom pracovním vozidlem, na které budou firmy všech velikostí hrdé jako na spolehlivého partnera pro své podnikání.

Novinka -

Ford Pro představuje novou fázi své elektrifikační mise v podobě zcela nového elektromobilu E-Transit Custom

  • Ford Pro urychluje svou cestu k elektrifikaci a představuje plně elektrického nástupce nejprodávanější dodávky v Evropě – zcela nový Ford E-Transit Custom
  • Díky podpoře celého ekosystému softwaru a služeb Ford Pro slibuje E-Transit Custom bezkonkurenční zákaznickou zkušenost a maximální produktivitu
  • Tento nový elektrický užitkový umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem, cílová hodnota dojezdu činí až 380 km a problém nebude ani jízda s přívěsem. Specialitou je zabudovaný zdroj Pro-Power Onboard
  • Další podrobnosti budou oznámeny v září, výroba v modernizovaném závodě Ford Otosan v tureckém Kocaeli se rozběhne v roce 2023

PRAHA, 9. května 2022 – Ford dnes učinil další významný krok ve své elektrifikační transformaci – společnost Ford Pro zveřejnila první informace o zcela novém modelu E-Transit Custom s elektrickým pohonem.

Nový E-Transit Custom přichází krátce po zahájení sériové výroby elektrického E-Transitu jako první ze čtyř navazujících plně elektrických užitkových vozů Ford Pro, které mají být představeny do roku 2024. Jeho cílem je stanovit nové měřítko v segmentu jednotunových dodávek v Evropě a usnadnit firmám přechod na elektrifikovaná vozidla.

Plně elektrický nástupce nejprodávanější evropské dodávky 1,2 je od základu navržen tak, aby se hladce začlenil do ekosystému Ford Pro, který provozovatelům přináší vyšší produktivitu i užitnou hodnotu. E-Transit Custom bude podporován softwarem, nabíjením, servisními a finančními řešeními Ford Pro prostřednictvím jedné komplexní platformy.

Nejnovější přírůstek do elektrifikované řady Ford Pro se stane klíčovou součástí odvážného plánu Fordu dosáhnout do roku 2035 nulových emisí u všech modelů prodávaných v Evropě a uhlíkové neutrality napříč všemi evropskými aktivitami.

Čistě elektrická koncepce umožňuje E-Transitu nabídnout dojezd až 380 km, 3 rychlonabíjení stejnosměrným proudem i zachovanou možnost jízdy s přívěsem. O novém dynamickém designu nemluvě. Vedle toho pomůže nová dodávka zákazníkům dosáhnout nové úrovně produktivity díky propracované konektivitě, umožňující trvalé online propojení s vozem.

„Jedná se o přelomový okamžik pro provozovatele užitkových vozidel v Evropě a o další velmi významné naplnění ambicí Ford Pro,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu. „Nejprodávanější dodávka Evropy se právě stala plně elektrickou a výhody, které to v kombinaci s naší unikátní nabídkou ucelených služeb Ford Pro evropským firmám přinese, jsou neoddiskutovatelné.“

Elektřina vždy po ruce

Jednou z funkcí vyvinutých na základě podrobných diskusí s provozovateli dodávek je technologie ProPower Onboard, umožňující napájet z vozu elektrické nářadí, osvětlení či jiná zařízení.

Díky expresivnímu a tvarově nápaditému designu je E-Transit Custom pracovním vozidlem, na které budou firmy všech velikostí hrdé jako na spolehlivého partnera pro své podnikání. Nový model s upravenými proporcemi, sebevědomým postojem a kompletním LED osvětlením nastaví v segmentu dodávek s nosností do jedné tuny novou designovou laťku.

Před nedávnem Ford oznámil, že po zahájení prodeje modelu E-Transit se ikonická rodina vozů Ford Transit rozroste o další čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dorazí zcela nový Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později pak bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

Elektrický model E-Transit Custom se začne vyrábět ve druhé polovině roku 2023 jako součást nejrozsáhlejší řady Transit Custom, jaká kdy byla evropským zákazníkům nabízena. Další podrobnosti budou zveřejněny v září tohoto roku.

Všechny varianty Transitu Custom bude vyrábět joint venture Ford Otosan ve svém závodě v tureckém Kocaeli, který je evropskou výrobní základnou Transitu. Aby mohl v budoucnu uspokojovat poptávku po elektrifikovaných modelech, investuje Ford Otosan do navyšování kapacit dvě miliardy eur (v přepočtu přibližně 49 mld. Kč). Společnosti Ford, SK On Co., Ltd. a Koç Holding zároveň nedávno podepsaly memorandum o vzájemném porozumění, které by mělo vést k vybudování jednoho z největších závodů na výrobu baterií pro elektromobily v širším evropském regionu. Výroba by měla být zahájena již v polovině desetiletí a její roční kapacita by se měla pohybovat v rozmezí 30 až 45 gigawatthodin.

                                                                        # # #

1 Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

2 Na základě evidence nových registrací S&P za rok 2021.

3 Oficiálně homologované hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 budou zveřejněny před uvedením modelu na trh. Hodnoty dojezdu a nabíjecích časů vycházejí ze zkoušek výrobce a kalkulací založených na homologačním cyklu WLTP. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách, jízdním stylu řidiče, kondici vozu a stáří lithium-ion akumulátoru

Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

Témata

Značky

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.