Skip to content
Ford rozšiřuje nabídku modelů Transit Custom a Tourneo Custom a na nové verze začíná přijímat první objednávky

Novinka -

Ford rozšiřuje nabídku modelů Transit Custom a Tourneo Custom a na nové verze začíná přijímat první objednávky

  • Nový Transit Custom je nejprodávanější dodávkou v Evropě. Vyznačuje se skvělými užitnými vlastnostmi, novou zákaznickou zkušeností a podporou Ford Pro

  • Prodejci Ford již přijímají objednávky na historicky nejširší řadu modelů Transit Custom a Tourneo Custom
  • Nově přibyly varianty plug-in hybrid (PHEV), pro Transit Custom vícemístné provedení Kombi a Kombi Van a pro Tourneo Custom dobrodružná výbava Active

PRAHA, 4. října 2023 – Ford dnes spouští příjem objednávek na rozšířenou nabídku modelů Transit Custom a Tourneo Custom.

Transit Custom ve své druhé vlně náběhu výroby této modelové řady, která se nyní začíná prodávat po celé Evropě, připojuje ucelenou řadu pohonných jednotek a karosářských verzí. Jedná se mimo jiné o plug-in hybrid (PHEV) nebo vícemístné karosářské verze Kombi a Kombi Van. I pro nové karosářské verze bude k dispozici již nabízený pohon všech kol.

Pohon plug-in hybridní verze (PHEV) u obou modelů tvoří zážehový motor 2,5l pracující v Atkinsonově cyklu a elektromotor čerpající energii z akumulátoru o využitelné kapacitě 11,8 kWh a v čistě elektrickém režimu nabízí dojezd až 54 km1.

Model Transit Custom lze nově objednávat i v 8-9místné karosářské verzi Kombi a 5-6místné verzi Kombi Van. I pro nové karosářské verze bude k dispozici již nabízený pohon všech kol a provedení plug-in hybrid. Obě verze doplňují nabídku karosářské nákladní 2-3místné Van.

Souběžně s Transitem Custom lze nyní objednávat také širokou řadu nového osobního modelu Tourneo Custom. K dispozici je všestranná varianta Tourneo Custom PHEV1 a pohon všech kol v kombinaci s naftovým motorem, stejně jako vrcholná úroveň výbavy Titanium X, verze Active inspirovaná vozy SUV a verze Sport se sportovními pruhy na kapotě.

K nově dostupným inovativním prvkům výbavy patří sklopný volant, který je součástí volitelné výbavy Mobilní kancelář. Další prvky výbavy, které bude možné objednat jsou elektricky ovládané boční dveře s bezdotykovým ovládáním, prémiový audiosystém B&O, 360stupňová parkovací kamera, vyhřívaná vnější sedadla v druhé řadě pro Tourneo Custom a palubní napájení Pro Power Onboard pro varianty PHEV.

Díky zvýhodnění 140 000 Kč bez DPH začíná cena modelu Transit Custom PHEV na 951 500 Kč bez DPH.

Pro model Tourneo Custom je akční cena stanovena na 1 060 000 Kč bez DPH při zvýhodnění ve výši 130 000 Kč bez DPH.

# # #

1 Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.


Ford Transit Custom Plug-in Hybrid má dle metodiky WLTP v kombinovaném režimu homologované emise CO2 36-39 g/km, spotřebu paliva 1,6-1,7 l/100 km a dojezd na elektřinu 52-54 km.

Ford Transit Custom má dle metodiky WLTP v kombinovaném režimu homologované emise CO2 184-223 g/km a spotřebu paliva 6,8-11,3 l/100 km.

Ford Tourneo Custom Plug-in Hybrid má dle metodiky WLTP homologované emise CO2 41-43 g/km, spotřebu paliva 1,8-1,9 l/100 km WLTP a dojezd na elektřinu 49-51 km.

Ford Tourneo Custom má dle metodiky WLTP v kombinovaném režimu homologované emise CO2 193-229 g/km WLTP a spotřebu paliva 7,3-8,7 l/100 km.

Témata

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.