Sledovat Ford Czech Republic

Český Ford láká mechaniky pomocí náborového videa

Tisková zpráva   •   Čvc 03, 2019 17:32 CEST

Český Ford láká mechaniky pomocí náborového videa
  • Aktuálně poptávané pozice: mechanik, přijímací technik, skladník, diagnostik, obsluha myčky
  • Zajímavá práce se špičkovými technologiemi a konkurenceschopnou mzdou
  • Značce Ford důvěřuje i Martin Prokop, historicky nejúspěšnější Čech v kategorii automobilů na Rallye Dakar

/V Praze, 3. července 2019/ – Zájem o učňovské školství se v ČR během posledních let ocitl v krizi, a tak logicky ubylo i mladých lidí s čerstvým výučním listem v kapse. Za posledních 15 let se jejich počet snížil téměř o polovinu – navíc i ve dříve velmi atraktivních oborech, jako je například automechanik. Pro autorizované servisy automobilových dovozců je tak stále obtížnější sehnat kvalifikované mladé mechaniky. Český Ford se tento trend rozhodl změnit.

Vyučených automechaniků ubylo v roce 2018 ve srovnání s rokem 2005 celkem 41 procent a autoelektrikářů dokonce 71 procent. To je (nejen) pro značkové servisy českého Fordu špatná zpráva – servisních zakázek totiž přibývá, ale mechaniků je stále méně.

Ford hledá desítky nových talentů

V současné době schází v servisní síti českého Fordu nejméně 25 mechaniků,“ říká Josef Förster z poprodejních služeb Ford Motor Company. „Naprostá většina našich dealerů se teď potýká se skutečností, že jim přibývá servisní práce, ale zároveň stagnuje nebo se i snižuje počet techniků a mechaniků. K tomu, abychom všechny zakázky zvládli vyřídit bez stresu a výrazně zkrátili čekací doby, bychom klidně dokázali ‚uživit‘ i o dalších 40 mechaniků více,“ dodává.

Těm všem dnes značka s modrým oválem ve znaku může nabídnout přitažlivou práci se špičkovými opravárenskými technologiemi a konkurenceschopnou mzdu, stejně jako pravidelné vzdělávání a možnost profesního růstu.

Na Ford spoléhá i Martin Prokop

Aby Ford zaujal potenciální zájemce, rozhodl se připravit speciální klip. Do přípravy videa se zapojil i partner českého Fordu, soutěžní jezdec Martin Prokop. Ten se značkou spojil značnou část své kariéry, ať už v mistrovství světa v rallye nebo v dálkových soutěžích a v Rallye Dakar, kde letos s Fordem Raptor vybojoval šesté místo v kategorii osobních automobilů. „Značka Ford mě nikdy nezklamala,“ říká český závodník ve videu, které si můžete prohlédnout zde.

Společnost zvolila tuto netradiční formu náboru poptávaných profesí kvůli nárůstu počtu zakázek ve své autorizované servisní síti, která v současnosti představuje 62 dealerství s celorepublikovým pokrytím.

K nárůstu počtu zakázek vede jak vysoká kvalita prováděného servisu, průběžně oceňovaná našimi zákazníky, ale i množství nových inovativních produktů, které se v současnosti na servisech zavádějí.

Jedním z nich je projekt „Video Check“, kdy zákazník získává videonahrávku o stavu svého vozidla v případě dodatečné opravy. Zavedené projekty jako Program 5+ pro majitele starších vozidel a Motorcraft servis, určený pro opravy vozidel s ekonomickou řadou dílů, znamenají jen završení úspěchu autorizované servisní sítě Ford. Vysoká technická úroveň pracovníků servisních služeb a nejmodernější technologie jsou vynikající pobídkou pro rozhodnutí pracovat pro dealerství Ford. Vždyť celkový vozový park značky Ford čítá více než 400 tisíc vozidel!

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 199 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.