Sledovat Ford Czech Republic

Dezinfekce klimatizace je důležitější, než si myslíte. Nový Ford micronAir proTect filtr chrání před viry.

Tisková zpráva   •   Kvě 25, 2020 08:38 CEST

Filtr Ford micronAir proTect poskytuje nejlepší možnou ochranu proti virům
  • Ford doporučuje před letní sezonou profesionální dezinfekci klimatizace.
  • Pro větší jistotu, pokud jde o prevenci proti koronaviru, rozšířil Ford svou nabídku o filtr Ford micronAir proTect, který dle normy ISO 18184 vykazuje 99,9% účinnost při zachytávání viru H1N1 a koronaviru HCoV229E.

/V Praze, 25. května 2020/ – Zejména v letních měsících je důležité udržovat ve voze příjemnou teplotu. Zanedbaná nebo nesprávně udržovaná klimatizační soustava nejenže snižuje cestovní komfort, ale může také ohrozit zdraví cestujících. V předstihu před příchodem letních veder je tedy dobré nechat si klimatizaci zkontrolovat a vydezinfikovat.

Servisní technici zkontrolují v rámci prohlídky těsnost klimatizační soustavy, ověří funkčnost všech prvků a provedou zkoušku technické účinnosti a chladicího výkonu. Dále vydezinfikují výparník klimatizace a celou soustavu vystaví působení ozónu.Jen pravidelným dezinfikováním lze totiž zajistit, aby se v klimatizaci nemnožily bakterie nebezpečné lidskému zdraví. Na dezinfekci klimatizace se můžete do Autorizovaného servisu Ford objednat i on-line.

„Většina řidičů si uvědomuje důležitost tohoto prvku výbavy, i když správná údržba a péče o klimatizaci byla dosud chápána primárně jako prostředek k odstranění nepříjemných pachů, zadržení plynů a alergenů. Ve správné koncentraci však ozónové čištění také ničí bakterie, viry, roztoče a plísně. Protože je letošní rok mimořádný kvůli epidemiologické hrozbě, rozšířili jsme naši nabídku o speciální filtr, nabízející skoro stoprocentní ochranu proti koronaviru,“ říká Barbora Nováková, ředitelka poprodejních služeb českého Fordu.

Při každoroční kontrole klimatizace je velmi důležité vyměnit také prachový filtr. Vyšší koncentrace škodlivin a prachových částic v interiéru znamenají pro posádku zvýšená zdravotní rizika. V důsledku jejich působení může člověk pociťovat ve zvýšené míře únavu, nevolnost, bolesti hlavy nebo alergické reakce. Lidé trpící alergiemi přitom vykazují o 30 % vyšší riziko nehody – například při kýchnutí v rychlosti 80 km/h ujede řidič 25 metrů se zavřenýma očima.

Kromě běžných prachových filtrů teď český Ford nabízí i jeden speciální – a sice filtr Ford micronAir proTect. Ten poskytuje nejlepší možnou ochranu proti virům (inaktivaci virů H1N1 a HCoV229E), přináší tedy i účinnou ochranu proti vnikání obávaného koronaviru COVID-19 do interiéru vozu. Jeho protivirové vlastnosti odpovídají normě ISO 18184.

Cena tohoto speciálního filtru například pro model Ford Focus činí 954 Kč vč. DPH.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 199 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.