Sledovat Ford Czech Republic

Díky osvětlení prostoru za vozem umožní nový Transit řemeslníkům pracovat déle venku i v zimě

Tisková zpráva   •   Pro 21, 2018 11:10 CET

Nové osvětlení prostoru za vozem
  • Výkonné LED světlo na zádi nového Transitu usnadňuje práci v zimním období, kdy se brzy stmívá
  • Úsporné svítidlo osvětluje prostor za zádí Transitu. Vypíná se automaticky, pokud napětí v autobaterii příliš poklesne
  • Nový Transit, který se začne prodávat od poloviny roku 2019, má nižší spotřebu, ještě lepší přepravní vlastnosti a zabudovaný modem FordPass Connect

/V Praze, 21. prosince 2018/ – Nový Ford Transit usnadní práci za šera, které teď, v zimě, nastává velice brzy. Je totiž vybaven výkonným LED světlem, které osvětluje prostor za zádí vozu.

Světlo je namontováno nad zadními dveřmi a zapíná se spínačem umístěným na vnitřní straně dveří. Řemeslníci ho mohou využít nejen při nakládce a vykládce zboží, ale například i při práci s nářadím, musí-li pracovat venku po setmění. Světlo zhasne automaticky, jakmile se vůz rozjede, případně když napětí v autobaterii příliš poklesne.

V zimě častěji pohotovostně vyjíždějí instalatéři či topenáři, protože kvůli mrazu praská potrubí. V tomto období je silná poptávka i po řadě dalších oborů.

Vedle světla je instalována zadní kamera, jež přispívá k lepší orientaci řidiče při couvání. K dalším technologiím nového Transitu, které usnadňují život, patří širokoúhlá přední kamera, aktivní parkovací asistent (včetně pomoci při vyparkování) a rovněž systém, který při couvání z nepřehledného místa kolmo do silnice upozorní řidiče na vozidla blížící se ze strany.

Nové osvětlení prostoru za vozem je sice technicky vzato maličkost, ale usnandí práci mnoha lidem napříč celou Evropou. V Londýně činí rozdíl mezi nejkratším a nejdelším dnem v roce bezmála devět hodin. V Mnichově tento rozdíl obnáší necelých osm hodin a v Barceloně téměř šest.

Nový Transit má také ještě lepší přepravní vlastnosti a zdokonalené motory, které jsou až o sedm procent úspornější. Jako první model v segmentu bude nový Transit k dispozici také s novým mild-hybridním (mHEV) vznětovým agregátem. Ten sníží spotřebu o další až tři procenta, ale v městském provozu s častým zastavováním může tato úspora dosahovat i osmi procent.*

Další novinkou nového Transitu je zabudovaný modem FordPass Connect, který provozovatelům pomůže zefektivnit využití vozů a optimalizovat provozní náklady.

Nový Transit se v Evropě začne prodávat od poloviny roku 2019. Naváže na úspěchy dosavadního modelu, který pomohl udělat z Transitu nejprodávanější řadu své kategorie v Evropě i v Severní Americe. Po nejlepším listopadu za posledních 25 let má letos řada Transit v Evropě na kontě již 284 600 prodaných vozů.**

* Oficiálně homologované hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 budou zveřejněny později.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EC) 692/2008 v aktuálním znění. Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 se vztahují na daný model, nikoliv na konkrétní kus. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců. Vedle konstrukčních vlastností vozu ovlivňuje skutečnou spotřebu paliva také jízdní styl řidiče i další netechnické faktory. CO2 patří k nejvýznamnějším skleníkovým plynům, způsobujícím globální oteplování.

Od 1. září 2017 se typové schválení některých nových automobilů řídí procedurou WLTP (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure) dle (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Jde o nový, dokonalejší způsob měření spotřeby paliva a emisí CO2. Od 1. září 2018 WLTP zcela nahradí dosud používaný cyklus NEDC. Během přechodného období budou hodnoty zjištěné dle WLTP vztahovány k NEDC. V důsledku změny metodiky měření se objeví určité rozdíly oproti dříve udávaným hodnotám spotřeby paliva a emisí CO2. To znamená, že stejný vůz může dle nové metodiky vykazovat jiné hodnoty než dříve.

** Ford of Europe obvykle zveřejňuje výsledky z dvaceti tradičních evropských trhů, na nichž je zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Jsou to Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.