Sledovat Ford Czech Republic

Evropský Ford zavádí novou klíčovou pozici ředitele pro elektrifikované vozy, byl jím jmenován Steve Hood

Tisková zpráva   •   Lis 07, 2018 14:41 CET

Ford jmenoval Steva Hooda do nově vytvořené pozice ředitele elektrifikovaných vozů Ford of Europe
  • Otevření pozice ředitele elektrifikovaných vozů je součástí strategie Ford of Europe na redesign evropských aktivit značky a současně předzvěstí zahájení masivních aktivit společnosti v oblasti elektrických automobilů

  • Hood povede mezioborový tým, který bude představen v nejbližších týdnech, a bude odpovědný přímo prezidentovi Ford of Europe

/V Praze, 7. listopadu 2018/ Ford jmenoval Steva Hooda do nově vytvořené pozice ředitele elektrifikovaných vozů Ford of Europe. Hood tedy bude odpovídat za celou strategii, nové obchodní modely, vývoj a výrobu elektrifikovaných vozů i rozvoj jejich servisního zázemí.

Vytvoření této nové pozice reprezentuje součást plánu přeměny a oživení evropských aktivit společnosti Ford Motor Company. „Mít silného lídra pro celou oblast elektrických vozů v Evropě je pro redesign našich aktivit na kontinentu klíčové, a proto jsem rád, že mohu Steva Hooda uvést do jeho nové funkce,“ řekl k této změně Steve Armstrong, prezident Fordu pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Steve přitom bude úzce spolupracovat s naším globálním Týmem Edison a bude odpovědný za vývoj širokého portfolia elektrifikovaných vozů, vyhovujícího požadavkům evropských zákazníků.“

Ford plánuje do roku 2022 investovat 11 miliard dolarů do vývoje elektrifikovaných vozidel (včetně plug-in hybridů a vozů poháněných elektřinou z akumulátorů). První vlaštovkou v Evropě bude Ford Mondeo HEV kombi s hybridním pohonem, jenž bude představen veřejnosti začátkem příštího roku. V roce 2019 uvede evropský Ford na trh i tzv. „mild-hybrid“ 48 V a zahájí výrobu Transitu Custom jako plug-in hybridu. O rok později představí společnosti plně elektrické SUV s dojezdem 480 km a další dva plně elektrifikované vozy.

Nadřízeným Steva Hooda bude přímo evropský prezident Steven Armstrong a také Ted Cannis, ředitel globální divize elektrifikovaných vozů Ford Motor Company.

Hood nastoupil do Fordu v roce 1985 a zastával různé pozice v prodeji, marketingu a servisu. Do své nové role přechází z místa viceprezidenta pro marketing, prodej a servis v Changan Ford, společnosti, jež vyrábí osobní vozy pro čínský trh.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.