Skip to content
Ford Mustang v České republice
Ford Mustang v České republice

Tisková zpráva -

Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním kupé na světě!

Rekordu se podařilo dosáhnout navzdory tomu, že na některých významných trzích jako Velká Británie nebo Čína byl Mustang po většinu roku dostupný pouze v omezené míře.

Mustangů s karoserií convertible se prodalo zhruba 30 000. Celkem má tedy za rok 2016 Mustang na kontě 141 868 prodaných kusů, což z něj činí zdaleka nejprodávanější dvoudveřový sportovní vůz na světě.

Mustang v Evropě

V Evropě lze Ford Mustang objednávat od loňského léta, dodávky z michiganského montážního závodu Flat Rock byly zahájeny ve druhé polovině roku 2015. Ford eviduje v Evropě již 16 600 objednávek a 4 700 dodaných vozů.

Na několika důležitých trzích včetně Velké Británie se Mustang začal prodávat až ve čtvrtém čtvrtletí. Přesto zde již počet prodaných vozů přesáhl 3 500.

V Německu a ve Francii se Mustang stal v březnu nejprodávanějším sportovním kupé. Většina německých zákazníků volí motorizaci 5.0 V8. Tato země vykazuje také nejvyšší podíl varianty convertible, na niž připadá třetina všech v Německu prodaných Mustangů.

Ford nabízí evropským zákazníkům Mustang s motory 5.0 V8 (310 kW) a 2.3 EcoBoost (233 kW). Oba lze kombinovat se šestistupňovou manuální nebo samočinnou převodovkou. Mustang fastback 5.0 V8 akceleruje z nuly na 100 km/h za 4,8 sekundy.

Globální hit

Podle údajů IHS Automotive byl Mustang v posledním čtvrtletí 2015 nejprodávanějším sportovním kupé v Číně. Tamější zákazníci ovšem upřednostňují motory EcoBoost.

Titul nejprodávanějšího sportovního kupé si Mustang vydobyl za první tři měsíce prodeje rovněž v Austrálii. Více než 90 procent zákazníků z Austrálie a Nového Zélandu volí osmiválcové verze.

Ve Spojených státech zaznamenal Mustang v březnu 12 563 prodaných vozů, což je víc než součet prodaných kusů Chevroletu Camaro a Dodge Challenger (12 241). Mustang je zde nejprodávanějším sportovním kupé za celý rok 2015 i v prvním čtvrtletí 2016. Pozice jedničky ve svém segmentu mu náleží také v Kanadě nebo Mexiku.

Velmi dobře si Ford Mustang vede i v ČR, kde mu za první čtvrtletí 2016 patří pozice druhého nejprodávanějšího sportovního vozu

Témata

Značky


Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 201 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.