Skip to content
Ford DSFL, globální tréninkový program, který si klade za cíl udělat z mladých řidičů bezpečnější účastníky silničního provozu, se letos po dvouleté odmlce způsobené koronavirem opět uskuteční v České republice, a to již potřetí.
Ford DSFL, globální tréninkový program, který si klade za cíl udělat z mladých řidičů bezpečnější účastníky silničního provozu, se letos po dvouleté odmlce způsobené koronavirem opět uskuteční v České republice, a to již potřetí.

Tisková zpráva -

Ford pomáhá vzdělávat mladé řidiče – program Driving Skills for Life se po dvou letech vrací do Česka

V Praze, 17. června 2022 – Přednášky Ford Driving Skills For Life (DSFL) přiblížily 450 studentům středních a vysokých škol po České republice svůj inovativní přístup k osvětě mladých řidičů. Účastníci byli poučeni o rizicích silničního provozu i o tom, jak se správně zachovat v krizových situacích. To vše pomocí teoretických a praktických cvičení. Hlavním přednášejícím proběhlé akce byl bývalý rallye jezdec, zakladatel Driving Academy a vedoucí instruktor programu Ford DSFL Martin Semerád. Osvětová kampaň po školách předcházela hlavnímu eventu, který se letos vrací i do České republiky.

Ford DSFL, globální tréninkový program, který si klade za cíl udělat z mladých řidičů bezpečnější účastníky silničního provozu, se letos po dvouleté odmlce způsobené koronavirem opět uskuteční v České republice, a to již potřetí. Akce proběhne v termínu 24. – 25. září a účastníci si během ní opět vyzkouší řízení vozu v krizových situací, rozpoznání nebezpečí na silnici, odhad rychlosti vůči prostoru a mnoho dalších aktivit spojených s tréninkem bezpečné jízdy. To vše pod vedením zkušených lektorů Ford DSFL, zábavnou a praktickou formou.

Novinkou letošního ročníku byla před samotnou akcí série přednášek o bezpečnosti silničního provozu, která proběhla v květnu na středních a vysokých školách. Její součástí byla kromě teorie bezpečné jízdy a představení programu Ford DSFL i praktická část, kde si studenti mohli vyzkoušet efekty brýlí simulujících stavy intoxikace alkoholem a omamnými látkami.

Mezi nejrozšířenější důvody dopravních nehod mladých řidičů ve věku 15 až 24 let patří nepřiměřená rychlost, ztráta kontroly nad vozidlem a nepozornost. Takové nehody většinou končí smrtí, přičemž zhruba 81 % z toho bývají mladí muži. My bychom rádi tuto statistiku změnili, a to prostřednictvím populárně vzdělávacích akcí pro začínající motoristy, které je připraví na reálný provoz na silnicích,” představuje program Petr Burián, Public Relations Communication & Public Affairs Manager ze společnosti Ford Motor Company.

Do akce se zapojily vysoké školy v Českých Budějovicích a Plzni a střední školy v Dalovicích, Jihlavě, Hradci Králové a Praze. Událost sklidila mezi posluchači velký úspěch s návštěvností bezmála 450 studentů. Zkušený jezdec rallye Martin Semerád provedl žáky fakty o nehodovosti mladých motoristů a častými chybami, kterých se nezkušení řidiči dopouštějí. Zároveň studentům také poradil, jak mají v rizikových situacích jednat správně.

„Projekt hodnotím velmi pozitivně. Doporučoval bych ho všem začínajícím řidičům. Zároveň navrhuji aplikovat úspěšné modely řešení této problematiky z vyspělých automobilových zemí. Mám na mysli například řidičský průkaz na zkoušku, rychlostní limity nebo praktické zkoušky speciálních řidičských dovedností jakožto povinný doplněk řidičského oprávnění,“ říká Mgr. Jaroslav Kerner, zástupce ředitele SPŠ, SOŠ a SOU v Hradci Králové.

Více podrobností a informace o spuštění přihlášek na zářijový event Ford Driving Skills for Life budeme sdílet později.

                                                                           # # #

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility,

včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.