Sledovat Ford Czech Republic

Ford představuje dvě speciální edice Mustangu: Ford Mustang Black Shadow Edition a Ford Mustang Blue Edition

Tisková zpráva   •   Pro 12, 2016 13:00 CET

  • Nové modely Ford Mustang Black Shadow Edition a Ford Mustang Blue Edition přinášejí do Evropy unikátní design a prémiovou výbavu
  • Temný Mustang Black Shadow má speciální černá kola z lehké slitiny a další detaily. Dynamický Mustang Blue Edition navazuje na estetiku klasických Mustangů modrým lakem Grabber
  • Bohatá výbava obou modelů obsahuje systém SYNC 3, vyhřívaná a odvětrávaná sedadla, prémiový audiosystém nebo kožené čalounění


/V Praze, 29. listopadu 2016/ – Dnes byly odhaleny dvě speciální edice Fordu Mustang s unikátním designem a luxusní výbavou.

Nový Ford Mustang Black Shadow Edition se vyznačuje černým provedením mnoha exteriérových prvků včetně 19“ kol a emblému cválajícího koně.

Ford Mustang Blue Edition kombinuje karoserii v modrém odstínu Grabber se sportovními pruhy. Navazuje tak na estetiku starších generací Mustangu ve výrazných barvách „Grabber“.

Oba modely jsou nabízeny v karosářské variantě fastback a mají bohatou standardní výbavu. Ta obsahuje vyhřívaná a odvětrávaná sedadla, komunikační a zábavní systém SYNC 3 s navigací či prémiový audiosystém.

Mustang Black Shadow Edition

Ford Mustang Black Shadow Edition bude možné objednávat od ledna 2017 s motorem 5.0 V8 o výkonu 309 kW (421 k) v kombinaci se šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovkou.

Na výběr budou čtyři odstíny laku: bílá Platinum White, žlutá Triple, červená Race a modrá Grabber Blue. Poznávacími znaky Fordu Mustang Black Shadow Edition jsou černý emblém cválajícího koně na masce chladiče, speciální 19palcová kola s rozdvojenými paprsky, černé pruhy na vyvýšené části kapoty motoru i na bocích a černé emblémy 5.0 na předních blatnících.

Bohatě vybavená limitovaná edice dostane parkovací senzory, vyhřívaná a odvětrávaná sedadla, prémiový audiosystém ShakerPro s 12 reproduktory a výkonným 8palcovým subwooferem v zavazadlovém prostoru a čalounění interiéru luxusní černou kůží s výrazným prošíváním na palubní desce i dveřních výplních.

Mustang Blue Edition

Výrazné barvy karoserie Ford Grabber se poprvé objevily na modelech Shelby GT350 a GT500 z roku 1969. Jejich název je odvozen od spojení „grab attention“ (přitáhnout pozornost).

Od té doby Ford pravidelně nabízel Mustang ve více než 20 odstínech Grabber včetně oranžové Grabber Orange, žluté Grabber Yellow a zelené Grabber Lime. Modely v barvách Grabber byly vždy velmi žádané mezi sběrateli.

Nový Ford Mustang Blue Edition je k dispozici s motorem 5.0 V8 o výkonu 309 kW (421 k) nebo s úsporným motorem 2.3 EcoBoost 233 kW (317 k) ve spojení se šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou. Má atraktivní lak karoserie Grabber Blue, černé pruhy na střeše i kapotě a 19palcová mnohopaprsková kola černé barvy.

Obě nové speciální edice jsou sériově vybaveny systémem Ford SYNC 3 s 8palcovým dotykovým displejem, který umožňuje řidiči vyhledat nejbližší kavárnu, čerpací stanici nebo parkoviště, ale také vlakové stanice, letiště či hotely. Stačí jednoduše zmáčknout tlačítko a říct například „potřebuji kávu“, „potřebuji natankovat“ nebo „potřebuji zaparkovat“.

Mustang v Evropě

Ford Mustang 5.0 V8 fastback s manuální převodovkou zrychlí z klidu na 100 km/h za 4,8 sekundy, 2.3 EcoBoost fastback s manuální převodovkou dosáhne stejné mety za 5,8 sekundy.

Od zahájení prodeje v létě 2015 se v Evropě prodalo téměř 23 000 exemplářů Fordu Mustang. Přibližně dvě třetiny z tohoto počtu připadá na modely fastback. Nejoblíbenějšími barvami jsou červená, šedá a černá, 64 procent zákazníků volí motor V8. Motory EcoBoost jsou nejžádanější v jižní Evropě.

K největším fanouškům Mustangu patří Adelbert Engler z Belgie. Vlastní sbírku 5500 modelů Mustangu i několik skutečných vozů z klasické éry Mustangu.

Sedmadevadesátiletý Švéd Lennart Ribring je jedním z nejstarších fanoušků Mustangu v Evropě. V 60. letech byl Ribring jedním z prvních zákazníků ve Švédsku, kteří si koupili původní Mustang. Dnes je hrdým majitelem nového Fordu Mustang 5.0 V8 fastback.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.