Skip to content
Nový Transit Custom byl od základu navržen tak, aby poskytoval vynikající výkon a schopnost přepravy nákladu
Nový Transit Custom byl od základu navržen tak, aby poskytoval vynikající výkon a schopnost přepravy nákladu

Tisková zpráva -

Ford Pro představuje nový Transit Custom a digitální řešení zvyšující produktivitu na IAA 2022

  • Ford představuje řadu elektrifikovaných vozidel Ford Pro v čele se zcela novým modelem E-Transit Custom; společnost rovněž odhaluje kompletní řadu Transit Custom a ukazuje novou generaci nejprodávanějšího pick-upu Ranger
  • Ford Pro představuje revoluční platformu pro maximální zvýšení provozuschopnosti, servisu a produktivity zákazníků, kterou poskytuje přední evropská značka užitkových vozidel
  • Ford Pro představuje další inovace pro zvýšení produktivity zákazníků, včetně prvního digitálního systému Upfit v segmentu a rozšířených možností mobilního servisu

Praha, 19. září 2022 – Společnost Ford Pro dnes na veletrhu IAA Transportation Show 2022 představuje firemním zákazníkům v Evropě novou generaci modelu Transit Custom a svá nejnovější řešení pro maximalizaci provozuschopnosti, servisu a produktivity svých užitkových vozů.

Nová verze nejprodávanější dodávky v Evropě

V čele nabídky vozů Ford Pro v Hannoveru stojí plně elektrický model E-Transit Custom. Díky technologii akumulátorů nové generace, která umožňuje dosáhnout dojezdu 380 km a schopnosti rychlého nabíjení 125 kW5, poskytuje nový E-Transit Custom vysoce konkurenceschopný výkon pro širokou škálu potřeb zákazníků.

V rámci dosud nejkomplexnější řady Transit Custom si zákazníci mohou zvolit také zcela novou verzi Plug-in Hybrid pro případy, kdy je vyžadována větší flexibilita; čistě elektrická jízda pro práci v centru města, stejně jako benzinový pohon pro delší jízdy po dálnici. Nové hnací ústrojí je podobné tomu, které používá Ford Kuga Plug-in Hybrid6 - nejprodávanější PHEV v Evropě v roce 2021 - a kombinuje 2,5litrový benzinový motor s Atkinsonovým cyklem s akumulátorem o využitelné kapacitě 11,8 kWh, který zajišťuje cílový čistě elektrický dojezd až 57 km (EAER)1 a 2,3 kW výkonu pro nářadí a vybavení na pracovištích prostřednictvím systému palubního napájení ProPower Onboard.

Zákazníci si mohou Ford Transit Custom objednat také s nejnovější generací vznětových motorů Ford EcoBlue o výkonech 110 k, 136 k, 150 k nebo 170 k.1Šestistupňová manuální převodovka je k dispozici s volitelným mechanickým samosvorným diferenciálem pro lepší trakci. Kromě toho je k dispozici vysoce účinná osmistupňová automatická převodovka, se kterou vůz nabízí maximální tažnou kapacitu až 2 500 kg7 a je k dispozici v kombinaci s novým systémem pohonu všech kol, který je pro Transit Custom k dispozici poprvé.

Nový Transit Custom byl od základu navržen tak, aby poskytoval vynikající výkon a schopnost přepravy nákladu, a stejně jako plně elektrický E-Transit Custom disponuje rozsáhlou nabídkou nových zákaznických funkcí pro zvýšení produktivity, jako je například volitelná výbava Mobilní kancelář s inovativním sklopným volantem. Mezi klíčové vlastnosti a varianty patří:

  • Nová architektura vozu s nížší výškou podlahy nákladového prostoru, celková výška vozu pod 2 metry a nezávislé zavěšení zadní nápravy
  • Čtyři varianty provedení karoserie – L1 nebo L2 pro délku, H1 nebo H2 výšku střechy
  • Nabízené verze na českém trhu budou Van, Kombi a Kombi Van
  • Vůz je standardně vybaven 5G modemem a 13” dotykovou obrazovkou systému SYNC 48
  • Výbavové stupně se pro český trh dělí na Trend, Limited a Trail

Modely Kombi jsou poprvé nabízeny ve vyšších sériích Limited a Trail, které se vyznačují výrazně vyšší kultivovaností a komfortem pro cestující.

Všechny vozy Transit Custom nové generace jsou plně integrovány se softwarovou platformou Ford Pro a propojenými službami, včetně komplexního řešení nabíjení, nástrojů pro správu Ford Pro Telematics9 a aplikace FordPass Pro10, a propojeného systému FORDLiive uptime.

"Náš nový model E-Transit Custom pomůže více malým firmám než kdykoli předtím přejít na plně elektrický pohon. A těm podnikům, které ještě nejsou připraveny nebo schopny přejít na plně elektrický pohon, pomohou zcela nové varianty Transit Custom Plug-in Hybrid a dieselové varianty EcoBlue zvýšit produktivitu díky zcela nové architektuře a ekosystému inteligentních a propojených řešení Ford Pro," řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu.

Zcela nový Transit Custom bude vyrábět společnost Ford Otosan v novém moderním závodě v Turecku. Dodávky Transitu Custom s motory EcoBlue zákazníkům budou zahájeny v polovině roku 2023, další varianty budou k dispozici později v průběhu roku.

Digitální řešení zvyšující produktivitu

Společnost Ford Pro dnes na veletrhu IAA Transportation Show 2022 představuje firemním zákazníkům v Evropě svá nejnovější řešení pro maximalizaci jejich provozuschopnosti, servisu a produktivity.

Řešení Ford Pro, představená na stánku společnosti na akci v německém Hannoveru, zahrnují jednotnou platformu integrující vozidla se softwarem, nabíjením a propojenými službami - a umožňují tak komerčním zákazníkům snížit náklady a optimalizovat efektivitu při přechodu na elektrická vozidla.

Řadě elektromobilů Ford Pro na veletrhu vévodí ve své veřejné celosvětové premiéře zcela nový model E-Transit Custom1. Ford Pro také odhaluje další podrobnosti o nové generaci řady Transit Custom - včetně plug-in hybridních (PHEV)1 a dieselových derivátů EcoBlue1, jejichž první dodávky mohou zákazníci očekávat v polovině roku 2023.

Mezi další iniciativy přední evropské značky užitkových vozidel2 zvyšující produktivitu patří nový pokročilý integrační systém Ford Pro Upfit, který je navržen tak, aby umožnil inteligentnější a efektivnější digitální adaptace vozidel, a rozšířená nabídka mobilního servisu na klíčových trzích, včetně Německa.

Ford Pro také potvrdil svou vedoucí pozici v segmentu pick-upů v Evropě a na stánku společnosti se představil jedinečný terénní pick-up Ranger Raptor3 a prémiový Ranger Wildtrak 4

"Rostoucí náklady dostávají naše evropské firemní zákazníky pod velký tlak a potřeba řešení pro zvýšení produktivity nebyla nikdy větší," řekl Ted Cannis, generální ředitel společnosti Ford Pro. "Revoluční platforma Ford Pro je navržena tak, aby našim zákazníkům pomohla snížit náklady a zefektivnit jejich provoz při přechodu na elektromobily."

Integrační systém Ford Pro Upfit zefektivňuje digitální adaptaci vozidel

Polovina všech Transitů prodaných v Evropě je nějakým způsobem přestavěna a mnohé z těchto úprav vyžadují integraci s elektrickým systémem vozidla - včetně přidání ovládacích prvků a displejů - což může být pro přestavbáře náročné a zdlouhavé.

Pro zefektivnění tohoto procesu vyvinula společnost Ford Pro systém Upfit Integration, první digitální řešení na trhu, které se v Evropě představuje ve zcela novém modelu Transit Custom. Nový systém je vybaven modulem rozhraní, který umožňuje bezproblémové připojení k elektrickému systému vozidla a také umožňuje ovládání přestaveb prostřednictvím 13” dotykového displeje SYNC 4 8 namísto přídavného spínacího zařízení. To umožňuje rychlejší a efektivnější dodání přestaveb a potenciálně i vyšší spolehlivost a bezpečnost, protože přestavbáři nebudou muset upravovat prostor kabiny nebo se připojovat k tovární elektroinstalaci, aby mohli namontovat potřebné ovládací prvky.

Zákazníci mohou nastavit logiku ovládání přestaveb, například zabránit spuštění rampy pro invalidní vozík, pokud vozidlo nezastaví a není v poloze parkování nebo neutrálu se zataženou ruční brzdou. Kromě zobrazení výkonu přestavby na obrazovce systému SYNC bude možné digitální přestavby také propojit se softwarovými balíčky Ford Pro pro vzdálené monitorování ze strany správců vozového parku - například pro sledování teploty v chladicích vozidlech přepravujících léčiva nebo potraviny a nápoje, kde je nezbytný nepřerušený chladicí řetězec.

Další pomoc při optimalizaci digitálních přestaveb mohou podniky a zpracovatelé získat od specialistů z týmu digitálních řešení v rámci Ford Pro Special Vehicles.

Ford Pro Mobile Service vylepšuje provozuschopnost

Společnost Ford Pro dnes rovněž oznámila rozšíření služeb Mobile Service na klíčové trhy včetně Německa. Pomocí speciálně upravených dodávek, které přiváží k provozovnám zákazníků zázemí Transit Center, provádí Mobile Service již nyní 70 % plánovaných údržbových prací velkých vozových parků ve Velké Británii – u plně elektrických modelů E-Transit a E-Transit Custom se očekává nárůst až na 90 % - a šetří tak podnikům náklady a prostoje spojené s návštěvou servisu.

Ve Velké Británii, kde byla služba zavedena poprvé, pokrývá nyní flotilla 115 vozů 90 % jejího území a v letošním roce provede vice než 75 000 servisních a opravárenských úkonů.

Mobile Service je jen jedním z řešení poskytovaných ekosystémem Ford Pro,které pomáhá podnikům zvyšovat produktivitu a optimalizovat náklady na vlastnictví užitkových vozů. Systém FORDLiive pomáhající zvýšit provozuschopnost vozových parků firemních zákazníků pomocí konektivity modemu FordPass connect a softwarového balíčku Ford Pro.

Podle odhadů může system FORDLiive snížit prostoje vozidel až od 60% 11 Systém již letos zajistil zákazníkům 145 000 dnů dodatečné dostupnosti jejich vozidel, což jim přineslo přibližně 73 milionů eur.

                                                                          # # #

1 Oficiálně homologovaný dojezd bude zveřejněn před zahájením prodeje..

2 Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Španělsko, Rumunsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko a Velká Británie.

3 Ford Ranger Raptor 288 k, benzinový motor 3.0 twin-turbo EcoBoost V6, emise CO2315 g/km a spotřeba paliva 13.8 l/100 km dle normy WLTP.

4 Ford Ranger Wildtrak je dostupný s dieselovými motory 2.0l EcoBlue o výkonu 170 k, 2.0l bi-turbo EcoBlue o výkonu 205 k a 3.0l V6 o výkonu 240 k s homologovanými emisemi CO2 v rozmezí 215-262 g/km a spotřebou paliva 8.2-10.0 l/100 km dle normy WLTP.

5 Doba nabíjení na základě počítačových technických simulací výrobce. Rychlost nabíjení se snižuje s dosažením plné kapacity baterie. Vaše výsledky se mohou lišit v závislosti na době nabíjení ve špičce a stavu nabití baterie.

6 Kuga Plug-In Hybrid má dle WLTP homologované emise CO2 21-29 g/km a homologovanou spotřebu paliva 0,9-1,3 l/100 km dle normy WLTP.

7 Maximální tažná síla se liší v závislosti na nákladu, konfiguraci vozidla, příslušenství a počtu cestujících.

8 Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

9 Ford Pro Telematics je k dispozici zdarma po dobu jednoho roku od data zahájení záruky a poté na bázi předplatného, za podmínky souhlasu s podmínkami Ford Smart Mobility, a poskytuje komplexní sadu funkcí kromě stavu vozidla, včetně lokalizace a mapování, jízdních vlastností, spotřeby paliva/energie, možností využití více značek a doprovodné aplikace pro řidiče, která umožňuje komunikaci se správci vozového parku. Zákazníci vozových parků se mohou obrátit na řídicí centrum Ford Pro Software na adrese softwaresolutions@fordpro.com, kde získají informace o těchto telematických produktech Ford. Dostupnost dat závisí na datové konektivitě a přístupu k datům vozidla. Dostupnost služby na území České republiky může být omezená.

10 Pro připojení aplikace FordPass Pro k chytrému telefonu je nutné, aby byl ve vozidle aktivován modem FordPass Connect. Aplikace FordPass Pro je kompatibilní s chytrými telefony Apple a Android a je k dispozici v Apple App Store a Google Play na 20 evropských trzích.

11 Odhad zkrácení prostojů vycházející z předpokladu (1) rychlé reakce zákazníka na upozornění o stavu vozidla v systému FordPass Pro/Ford Telematics (aby se předešlo výjezdům asistenční služby) a (2) předpokládané úspory času při využívání center Ford Transit pro údržbu a opravy (včetně expresních služeb). Skutečné zkrácení může záviset na individuálních okolnostech (např. stylu jízdy a používání vozidla).

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 35 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 54 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky), 8 společností vlastněných výrobních závodů a 6 nekonsolidovaných podniků. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility,

včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.