Sledovat Ford Czech Republic

Ford rozšiřuje nabídku nejprodávanějšího pick-upu v Evropě o nové limitované edice Ranger Stormtrak a Wolftrak

Tisková zpráva   •   Dub 12, 2021 13:07 CEST

Cena modelu Ranger Wolftrak začíná na 893 400 Kč bez DPH. Ranger Stormtrak startuje na 1 214 200 Kč bez DPH
  • Bohatě vybavený Ranger Stormtrak přijíždí s nepřehlédnutelným vzhledem, prémiovým koženým interiérem, vrcholným motorem EcoBlue o výkonu 157 kW (213 k) a 10stupňovou automatickou převodovkou
  • Výrazný a robustní Ranger Wolftrak je připraven vyrazit za prací i zábavou s novým šedým lakem Conquer, elektronickou uzávěrkou zadního diferenciálu, univerzálními pneumatikami a matně černými detaily
  • Ještě více komfortu a praktičnosti přináší nový elektricky ovládaný kryt nákladového prostoru. Pro Ranger Stormtrak se dodává standardně, Ranger Wildtrak Double Cab jím lze vybavit na přání
  • Ranger Stormtrak i Wolftrak se budou vyrábět v omezeném množství, aby byla zaručena exkluzivita obou modelů. U evropských prodejců Ford se oba modely objeví v listopadu 2021
  • Cena modelu Ranger Wolftrak začíná na 893 400 Kč bez DPH. Ranger Stormtrak startuje na 1 214 200 Kč bez DPH

PRAHA, 12. dubna 2021 – Ford dnes představil nový Ranger Stormtrak a Ranger Wolftrak – dvě atraktivní limitované edice, které staví na stylu i schopnostech oceňovaného pick-upu.

Ranger Stormtrak je prémiový pick-up se specifickým vzhledem a výbavou pro zákazníky, kteří ocení mimořádné provozní vlastnosti spolu s velkorysou výbavou. Ranger Wolftrak je neohrožený robustní vůz určený těm, kdo pracují v terénu a vyžadují suverénní výkony mimo zpevněné silnice bez kompromisů v komfortu a atraktivitě.

„Zákazníci zbožňují drsný styl a užitné vlastnosti Rangeru. Proto jsme vyvinuli nové limitované edice Stormtrak a Wolftrak, které nabízejí obojí v ještě větší míře,“ řekl Hans Schep, generální ředitel divize užitkových vozů ve Ford of Europe. „Stormtrak kombinuje fascinující vzhled s luxusními detaily a prvky pro aktivní životní styl, zatímco Wolftrak se svými terénními vlastnostmi komfortně dopraví majitele za prací nebo zábavou daleko od zpevněných cest.“

Nové limitované edice Ranger Stormtrak a Wolftrak dorazí k evropským prodejcům Fordu letos v listopadu a dále tak rozšíří počet variant oceňovaného pick-upu. Modelová řada Ranger již obsahuje mimo jiné sportovní Ranger Raptor nebo nedávno oznámený Ranger podvozek.

Současně Ford zařazuje do nabídky nový elektricky ovládaný kryt nákladového prostoru jako výbavu na přání pro Ranger Wildtrak Double Cab. Stormtrak bude tímto prvkem vybaven sériově.

Nový Stormtrak je přírodní živel

Nová limitovaná edice Stormtrak vychází z prémiového Rangeru Wildtrak, přináší však ještě bohatší výbavu spolu s rozšířenými komfortními funkcemi a specifickým provedením některých detailů. Nabízena bude v provedeních Double Cab s větším prostorem na zadních sedadlech.

Ranger Stormtrak bude poháněn výlučně vrcholnou motorizací 2.0 EcoBlue Bi-turbo o výkonu 157 kW (213 k) a točivém momentu 500 Nm.1 Motor je standardně kombinován s přiřaditelným pohonem všech kol a hladce řadící desetistupňovou samočinnou převodovkou.

Exkluzivně pro variantu Stormtrak je určen výrazný metalický lak v červené Rapid (na přání), který na přídi doplňuje exkluzivní červená vložka v masce chladiče. Ve standardní výbavě nechybí LED světlomety ani robustní ochrana spodních partií. Zákazníci se mohou rozhodnout také pro bílý lak Frozen (standard) nebo modrý Lightning (na přání). Svalnatý vzhled Rangeru Stormtrak podtrhují exkluzivní polepy na kapotě a bocích, robustní prostorové emblémy a černé provedení zadního nárazníku i rámu za kabinou.

Sériově dodávaný elektrický kryt nákladového prostoru a ochranná vana s posuvným rozdělovačem nákladového prostoru zvyšují pohodlí obsluhy, praktičnost i možnosti zabezpečení nákladu. Stejně jako oblíbený Wildtrak má také Ranger Stormtrak užitečné zatížení 1,0 t a nejvyšší povolenou hmotnost přívěsu 3 500 kg. 2

V interiéru čekají na posádku specifická sedadla Stormtrak, potažená stejnou jemnou kůží jako v Rangeru Raptor a ozdobená vyraženými logy Stormtrak. Jejich zvýrazněné bočnice jsou potaženy vinylem. Barevnou paletu exteriéru odrážejí interiérové plochy v odstínu Tinted Graphite a červené švy.

Ranger Wolftrak krotí divočinu

Ranger Wolftrak je určen zákazníkům, kteří touží po spolehlivé průchodnosti terénem a výrazném, nicméně účelném exteriéru. Vychází z Rangeru XLT a pohání ho vznětový motor 2.0 EcoBlue o výkonu 125 kW (170 k) doplněný šestistupňovou manuální převodovkou. 1

Průchodnost terénem zajišťuje pohon všech kol přiřaditelný i za jízdy, elektronická uzávěrka zadního diferenciálu a univerzální terénní pneumatiky. 1 V obzvlášť náročném terénu typu strmých výjezdů nebo měkkých povrchů lze zvolit redukovaný převod.

Ford předpokládá, že Ranger Wolftrak zaujme zejména zákazníky podnikající v zemědělství, lesnictví nebo outdoorových aktivitách, ale také soukromé osoby. Tunová nosnost a maximální hmotnost přívěsu až 3 500 kg2 umožňují přepravu i velmi těžkých nákladů. Ochranný odolný stříkaný povlak vnitřku korby se dodává sériově. Na přání lze objednat ručně ovládaný kryt nákladového prostoru nebo pevnou střechu Aeroklas. Tyto prvky se pro Wolftrak dodávají v matně černém provedení, které koresponduje s černými detaily vozu.

Trubkový rám určený exkluzivně pro to Ranger Wolftrak uděluje vozu robustní vzhled, zároveň ale slouží jako základna pro montáž příslušenství a usnadňuje upevnění nákladu. Působivý šedý lak Conquer (standard) zdůrazňuje tvary vozu a ladí s matně černou maskou, ochranou spodních partií a černými 17palcovými koly z lehké slitiny. Výčet specifických vnějších detailů završují černé emblémy Wolftrak a plastové boční nášlapy. K dispozici je rovněž šedý odstín Sea (na přání).

K exkluzivním detailům interiéru patří loga Wolftrak, matně černá palubní deska a dveřní výplně nebo odolné vkládané rohože. Systém SYNC 3 s osmipalcovou dotykovou obrazovkou a navigačním systémem se dodává standardně. 3

Ještě praktičtější díky elektrickému krytu korby

Ford zároveň zařazuje do nabídky novou, elektricky ovládanou verzi žádaného rolovacího krytu nákladového prostoru. Pro Ranger Stormtrak se dodává standardně, pro Ranger Wildtrak Double Cab na přání. Kryt lze ovládat tlačítkem na klíči, tlačítky umístěnými přímo v nákladovém prostoru a také z kabiny. Před poraněním prstů nebo poškozením nákladu chrání senzory proti přiskřípnutí.

V loňském roce dosáhl Ranger rekordního tržního podílu 34,9 % a upevnil tak svoji pozici nejprodávanějšího pick-upu v Evropě.4

Video Ranger Wolftrak ke shlédnutí zde. Video Ranger Stormtrak ke shlédnutí zde.

1 Ranger Stormtrak Double Cab má spotřebu paliva od 8,7 l/100 km a emise CO2 od 228 g/km (WLTP). Ranger Wolftrak Double Cab má spotřebu paliva od 8,2 l/100 km a emise CO2 od 215 g/km v případě manuální převodovky (WLTP).

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

2 Maximální užitečné zatížení závisí na instalovaném příslušenství a konfiguraci vozu. Údaje konkrétního vozu jsou uvedeny na štítku na rámu dveří. Maximální hmotnost přívěsu závisí na převáženém nákladu, konfiguraci vozu, instalovaném příslušenství a počtu cestujících.

3 Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

4 Ford of Europe zveřejňuje výsledky z 20 tradičních evropských trhů, na nichž je zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Jsou to Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 188 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.