Sledovat Ford Czech Republic

Ford Transit i Transit Custom zazářily v historicky prvním hodnocení Euro NCAP, zaměřeném na systémy aktivní bezpečnosti v užitkových automobilech

Tisková zpráva   •   Pro 18, 2020 15:08 CET

Ford Transit získal zlaté, Transit Custom stříbrné hodnocení
  • Organizace Euro NCAP otestovala systémy aktivní bezpečnosti v nejprodávanějších modelech lehkých užitkových automobilů. Ford Transit získal „zlaté“, Transit Custom „stříbrné“ hodnocení
  • Testy posuzovaly výkon systémů automatického brzdění, které přispívají k ochraně ostatních účastníků provozu včetně chodců a cyklistů
  • Vyspělé systémy pomáhají zákazníkům Fordu předcházet nehodám a snižovat náklady vznikající v důsledků prostojů a oprav po nehodách

PRAHA, 18. prosince 2020 Ford Transit a Transit Custom patří z hlediska aktivní bezpečnosti k nejlepším lehkým užitkovým automobilům na evropském trhu, což vyplývá z hodnocení nezávislé organizace Euro NCAP.

V zájmu své nové iniciativy zkoušela Euro NCAP výkon a účinnost systémů aktivní bezpečnosti v devatenácti nejprodávanějších modelech lehkých užitkových vozů. Do analýzy zahrnula funkčnost automatického brzdění před jinými vozidly, chodci i cyklisty stejně jako technologii asistenta pro jízdu v pruzích, rozpoznávání dopravních značek a systémy sledování cestujících.

Ford Transit získal zlaté, Transit Custom stříbrné hodnocení. Euro NCAP jmenovitě vyzdvihla automatické brzdění Fordu. Jeho předkolizní asistent s detekcí chodců1 označila za jasně nejlepší ve své třídě.

Za rozpoznávání dopravních značek1 dosáhl Transit plného 100% skóre. Jeho systém automatického brzdění byl také označen jako nejlepší z hlediska ochrany cyklistů.

„Víme, že bezpečnost reprezentuje pro firmy prioritu. Snaží se chránit své zaměstnance i další účastníky provozu,“ řekl Stuart Southgate, ředitel konstrukce bezpečnostních systémů ve Ford of Europe. „Máme velkou radost, že Euro NCAP ocenila šíři a efektivitu našich technologií aktivní bezpečnosti.“

Všechny testované vozy jezdily na zkušebním polygonu zatížené na 50 procent svého nejvyššího užitečného zatížení, aby podmínky odpovídaly reálnému provozu. Zkoumala se efektivita automatického brzdění při dojíždění ke stojícímu či pomalu jedoucímu vozidlu, ale také případy, kdy vozidlo vpředu zabrzdí náhle. Euro NCAP testovala rovněž scénáře, kdy do vozovky náhle vběhne dítě, případně když jízdní dráhu zkříží chodec nebo cyklista.

Vedle zvýšení bezpečnosti provozu znamená další významnou přednost systémů aktivní bezpečnosti snížení nákladů, jež v důsledku nehod vznikají v souvislosti s opravami, prostoji a pojištěním.

„Vzhledem k faktu, že v Evropě jezdí miliony dodávek a rychle roste objem zásilek z internetových obchodů, představují systémy aktivní bezpečnosti v užitkových automobilech klíč k zlepšení bezpečnosti všech účastníků provozu,“ řekl Dr. Michiel van Ratingen, generální sekretář Euro NCAP. „Ford patří v užitkových automobilech mezi lídry evropského trhu a vynikající výkony Transitu i Transitu Custom nám dávají jistotu, že tyto vozy jsou odhodlány přispívat prostřednictvím svých nejmodernějších asistenčních technologií k bezpečnosti všech účastníků provozu na evropských silnicích.“

Transit i Transit Custom nabízejí ucelený soubor asistenčních a bezpečnostních technologií včetně inteligentního adaptivního tempomatu s rozpoznáváním dopravních značek, s udržováním v jízdním pruhu a rovněž s hlídáním mrtvých úhlů nebo aktivního parkovacího asistentu.

1 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti a omezení jsou uvedeny v návodu k obsluze.

Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 188 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.