Sledovat Ford Czech Republic

Ford v roce 2019 představí inovovaný model Mondeo Hybrid, poprvé i ve verzi kombi

Tisková zpráva   •   Říj 01, 2018 17:16 CEST

Ford v roce 2019 představí vylepšenou řadu modelů Mondeo Hybrid s úsporným benzin-elektrickým pohonem
  • V příštím roce uvede Ford na trh zdokonalenou řadu vozů Mondeo Hybrid s benzin-elektrickým hnacím ústrojím. Poprvé mezi nimi bude i elegantní a praktická varianta kombi
  • Karosářská varianta kombi byla vyvinuta výlučně pro Evropu. Zájemcům o Mondeo Hybrid umožní převážet větší náklady a přitom těžit z předností hybridního pohonu
  • Mondeo Hybrid sedan se již prodává. Jeho hybridní agregát je tvořen kombinací zážehového motoru 2,0 l, elektromotoru, generátoru a 1,4kWh baterie, která umožňuje i jízdu výhradně na elektrický pohon

/V Praze, 1. října 2018/ – Ford v roce 2019 představí vylepšenou řadu modelů Mondeo Hybrid s úsporným benzin-elektrickým pohonem. Novinkou bude praktická a prostorná varianta Mondeo Hybrid kombi.

Nové Mondeo Hybrid kombi umožní těžit z předností hybridního pohonu i zákazníkům, kteří potřebují větší přepravní kapacitu. Použitá hnací soustava umožňuje v mnoha provozních scénářích jízdu na tichý a úsporný elektrický pohon, přitom však zachovává dojezd a svobodu tradičního spalovacího motoru. Elegantní kombi bylo vyvinuto výlučně pro evropské trhy.

Podrobnou specifikaci a ceny vylepšené řady Mondeo Hybrid zveřejní Ford před zahájením prodeje. Díky své hospodárnosti a nízkým emisím CO2 představují tyto vozy přitažlivou alternativu ke vznětovým motorizacím pro firemní a rovněž pro soukromé zákazníky.

Mondeo Hybrid se aktuálně nabízí s dynamickou čtyřdveřovou karoserií, jejíž nízká linie střechy připomíná sportovní kupé, a v některých evropských zemích také jako luxusní Mondeo Hybrid Vignale (není dostupné v České republice).

Hnací soustavu Fordu Mondeo Hybrid tvoří speciálně vyvinutý zážehový dvoulitrový motor, který pracuje v Atkinsonově cyklu, dále elektromotor, sloužící jako podpora spalovacího motoru - a generátor, jenž umožňuje rekuperační dobíjení kapalinou chlazené, recyklovatelné lithium-ion baterie o kapacitě 1,4 kWh, uložené za zadními sedadly. Rekuperací lze zachytit až 90 procent energie, která je při zpomalování či brzdění jinak ztracena.

Mondeo Hybrid je schopné jízdy v čistě elektrickém režimu. Zejména při popojíždění v městském provozu nabízí tichý a extrémně hospodárný provoz. Celkový výkon hybridní soustavy činí 138 kW (187 k), kola jsou poháněna přes automatickou převodovku s plynule měnitelným převodem, kterou vyvinul přímo Ford.

K úspornější jízdě řidičům pomáhají rovněž podpůrné systémy jako ukazatel Smartgauge, který usnadňuje sledování spotřeby paliva a elektrické energie; řízení s elektrickým posilovačem; dále elektrický pohon klimatizace, chladicí soustavy a podtlakových systémů, který výrazně snižuje zatížení motoru.

V nabídce komfortních technologií nechybí systém Active City Stop, aktivní parkovací asistent, zadní bezpečnostní pásy s integrovanými airbagy, infotainment SYNC 3 nebo adaptivní LED světlomety.

Mondeo Hybrid je první hybridní model Fordu vyráběný v Evropě. Stejně jako Mondea se zážehovými a vznětovými motory vyjíždí k zákazníkům z moderního montážního závodu ve španělské Valencii. Pro český trh bude Mondeo HEV nadále nabízeno výhradně ve verzi kombi.

Ford Mondeo Hybrid se čtyřdveřovou karoserií má spotřebu paliva od 4,4 l/100 km a emise CO2 od 101 g/km

Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EC) 692/2008 v aktuálním znění. Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 se vztahují na daný model, nikoliv na konkrétní kus. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců. Vedle konstrukčních vlastností vozu ovlivňuje skutečnou spotřebu paliva také jízdní styl řidiče i další netechnické faktory. CO2 patří k nejvýznamnějším skleníkovým plynům, způsobujícím globální oteplování.

Od 1. září 2017 se typové schválení některých nových automobilů řídí procedurou WLTP (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure) dle (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Jde o nový, realističtější způsob měření spotřeby paliva a emisí CO2. Od 1. září 2018 WLTP zcela nahradilo dosud používaný cyklus NEDC. Během přechodného období budou hodnoty zjištěné dle WLTP vztahovány k NEDC. V důsledku změny metodiky měření se objeví určité rozdíly oproti dříve udávaným hodnotám spotřeby paliva a emisí CO2. To znamená, že stejný vůz může dle nové metodiky vykazovat jiné hodnoty než dříve.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.