Skip to content
Henry Ford byl jedním z hrdinů mého dětství.
Henry Ford byl jedním z hrdinů mého dětství.

Tisková zpráva -

Jakub Vágner je novým ambasadorem českého Fordu

/V Praze, 1. října 2020/ – Společnost FORD MOTOR COMPANY s potěšením oznamuje, že zahájila spolupráci se známým rybářem, cestovatelem, dobrodruhem a spisovatelem Jakubem Vágnerem. Ten se stal jejím ambasadorem pro oblast užitkových vozů.

Jakub Vágner je český rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Světové rekordy získal například v kategorii All-tackle IGFA (International Game Fish Association). Proslul především díky rybářskému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel. Velmi populárním se stal i jeho televizní seriál „Rybí legendy Jakuba Vágnera“, vysílaný v hlavním vysílacím čase na ČT1. Tuto sérii posléze převzala i televizní stanice Discovery Channel. Momentálně se Jakub věnuje natáčení již třetí série pořadu „Rybí legendy“.

Největší Vágnerem ulovenou sladkovodní rybou je prozatím Arapaima Gigas s váhou 154 kilogramů a délkou 307 centimetrů. Jde o světový rekord tohoto druhu a pravděpodobně i o největší sladkovodní rybu, která kdy byla sportovně ulovena na rybářský prut.

Při svých výpravách za dobrodružstvím a novými rybářskými úspěchy bude Jakub využívat terénní pickup Ford Ranger Wildtrack s motorem 3.2 TDCi o výkonu 200 koní a s šestistupňovou automatickou převodovkou.

„Už jako kluk jsem se nemohl dočkat volnosti a možnosti neomezeného cestování. Rád jsem jezdil vlakem, ale tahat s sebou veškeré rybářské vybavení bylo dost složité. Nejdřív jsem si tedy opravil stařičkou loď, potom auto – a až poté jsem si udělal řidičák. Peněz v té době moc nebylo, pořídit si vysněné auto nebylo nijak snadné. Toužil jsem po americe Ford F-150, ale tehdy bylo takové auto zcela mimo můj dosah. Osud mi ho ale nakonec téměř ,přinesl proudem‘ a já se pustil do opravy Fordu F-150, zcela utopeného při povodních. Henry Ford byl jedním z hrdinů mého dětství, proto jsem si svého prvního auta nesmírně vážil. Procestoval jsem s ním celou Evropu a deset let mi stopadesátka bezvadně sloužila. Nesmírně si vážím faktu, že se po letech opět vracím k Fordu,” řekl k nově navázané spolupráci Jakub Vágner.

„Ze spojení s osobností Jakubova kalibru, vysoce uznávanou u nás i v zahraničí, máme velkou radost. Věřím, že nám Jakub pomůže v oblasti propagace našich užitkových vozů, kde máme velmi ambiciózní cíle. Chceme se totiž v České republice stát v oblasi užitkových vozů nejprodávanější značkou, což přece již několik let platí i v celé Evropě,“ komentoval novou posilu Libor Beneš, Country Manager českého Fordu.

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 188 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související dokumenty

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.