Sledovat Ford Czech Republic

LEGO® modely úspěšných vozů Ford z Le Mans mohou inspirovat budoucí závodníky, inženýry a designéry

Tisková zpráva   •   Lis 29, 2016 16:11 CET

  • V rámci exkluzivní řady LEGO® Speed Champions bude možné pořídit modely závodních vozů Ford, které vyhrály 24 hodin Le Mans v letech 1966 a 2016
  • Nové stavebnice představují legendární Ford GT40 a závodní verzi současného Fordu GT. Atmosféru vítězství pomohou navodit rovněž figurky, šachovnicová vlajka a trofej pro vítěze
  • Designér společnosti LEGO® Craig Callum označuje práci na této sadě za „projekt snů“; dříve navrhoval auta a ve volném čase závodí s vozy Ford

/V Praze, 29. listopadu 2016/ – Je to dárek, díky kterému se některé děti možná dají na dráhu automobilových závodníků, konstruktérů nebo designérů. V rámci exkluzivní řady LEGO® Speed Champions bude možné pořídit modely závodních vozů Ford, které vyhrály 24 hodin Le Mans v letech 1966 a 2016.

Nové stavebnice představují legendární Ford GT40 a závodní verzi současného Fordu GT. Atmosféru vítězství pomohou navodit rovněž figurky, šachovnicová vlajka a trofej pro vítěze.

Ford letos v Le Mans zvítězil přesně padesát let po slavném triumfu. V roce 1966 obsadily vozy Ford GT40 všechna tři místa na stupních vítězů.

Na návrhu nových modelů LEGO® se přímo podíleli lidé z designérských i licenčních oddělení Fordu.

„Byl to projekt snů – a s velkou zodpovědností. Ford GT40 patří k nejslavnějším závodním vozům všech dob a nový Ford GT je zkrátka neuvěřitelný,“ řekl Craig Callum, šéfdesignér produktové řady LEGO® Speed Champions. „Modely jsme navrhovali pro děti, ale mysleli jsme přitom i na dospělé. Věděli jsme, že lidé budou pečlivě zkoumat jejich podobu s originály.“

Callum ve volném čase závodí s hot rodem Ford Model A. Začínal jako návrhář opravdových aut. Před schválením finálních verzí obou modelů se podílel na vývoji deseti prototypů.

ZDE se můžete podívat, jak Callum sestaví celou stavebnici v rekordním čase.

Ford GT 2016 i Ford GT40 1966 bude možné objednávat od 1. března 2017 na LEGO.com/shop. Doporučená cena činí 34,99 € (v přepočtu přibližně 946 Kč). Již dnes jsou v prodeji stavebnice Fordu Mustang a Fordu F-150 Raptor s přívěsem, na kterém je naložený hot rod Ford Model A.

Poznámky:

  • Vítězství v Le Mans 2016

Ford GT se startovním číslem 68 zvítězil v závodě 24 hodin Le Mans 2016 ve třídě GTE-Pro. Za jeho volantem se střídali Sébastien Bourdais (FRA), Joey Hand (US) a Dirk Müller (GER).

  • Trojnásobný triumf na Le Mans 1966

První místo v Le Mans 1966 vybojovali Bruce McLaren (NZ) a Chris Amon (NZ) na voze Ford GT40 Mark II. Také další dvě místa na stupních vítězů patřila posádkám Fordu. Pro značku Ford to bylo historicky první vítězství v Le Mans a zároveň první ze čtyř po sobě jdoucích triumfů v legendárním vytrvalostním závodě.

  • Ford GT 2016

Supersportovní Ford GT je technicky nejvyspělejší produkční Ford všech dob. Slouží jako výkladní skříň nejnovějších technických řešení Fordu v oblastech aerodynamiky, motorů EcoBoost a snižování hmotnosti.

  • Ford GT40 Mark II 1966

Ford GT40 Mark II měl odlehčený hliníkový podvozek a byl poháněn motorem Ford V8 5,0 l. Číslovka 40 za písmeny GT (Grand Touring) vyjadřovala výšku vozu v palcích.

LEGO® Speed Champions

Produktová řada LEGO® Speed Champions je určena pro malé závodníky. Tvoří ji modely slavných automobilů s autentickým designem a zajímavým příslušenstvím, které inspiruje dětskou představivost.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.