Sledovat Ford Czech Republic

Na světový den spánku vyhlásil Ford budíček, aby upozornil na rizika únavy za volantem

Tisková zpráva   •   Bře 15, 2019 13:35 CET

Ford začlení ukázky spánkového obleku do bezplatných kurzů Driving Skills for Life
  • Při příležitosti světového dne spánku (pátek 15. března) upozorňuje Ford na rizika únavy za volantem za pomoci speciálního „spánkového obleku“. Únava stojí za až pětinou všech dopravních nehod
  • Výzkum přirovnává účinky únavy na řidiče k jízdě pod vlivem alkoholu. Součástí „spánkového obleku“ jsou i brýle, které simulují mikrospánek
  • Ford nabídne mladým řidičům, aby si oblek vyzkoušeli v bezplatných řidičských kurzech Ford Driving Skills for Life, které probíhají i v České republice

/V Praze, 15. března 2019/ – Většina lidí ví, že nedostatek spánku způsobuje mrzutost, urychluje stárnutí kůže a negativně ovlivňuje soustředění. Spánková deprivace však může také vážně narušit schopnost řídit. Únava stojí až az pětinou všech dopravních nehod.

Schopnosti člověka, který zůstává vzhůru déle než 18 hodin, jsou podle odborníků narušeny v podobné míře jako po konzumaci alkoholu. Ford si nechal zhotovit „spánkový oblek“, který umožňuje bezpečně vyzkoušet negativní účinky únavy. Na video se můžete podívat zde.

Použili jsme speciální brýle, které napodobují mikrospánek. To je nekontrolovatelná reakce na únavu, která může vést k tomu, že řidič jede deset sekund i déle poslepu, někdy dokonce s otevřenýma očima,“ řekl Dr. Gundolf Meyer‑Hentschel, ředitel Meyer‑Hentschelova institutu, který spánkový oblek vyvinul. „Nechtěl bych řídit ani sedět v autě s někým při takové míře spánkové deprivace. Od obleku si slibujeme, že ti, kdo ho vyzkoušejí, si odnesou větší pochopení pro důležitost spánku.

Brýle propojené s aplikací v chytrém telefonu dokážou zařídit, že řidič půl sekundy nic nevidí. Doba se potom postupně prodlužuje – až na maximálních deset sekund. V kombinaci se speciální čepicí, vestou a návleky na končetiny, což všechno dohromady váží více než 18 kilogramů, vzniká celkový efekt, jenž se podobá účinkům silné únavy.

Vystřízlivět je jediný způsob, jak snížit hladinu alkoholu pod maximální povolenou úroveň, a jediný lék na únavu přináší spánek. Zastavit na bezpečném místě a 20 minut si zdřímnout, to může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. A pokud ani to nestačí, měli byste se opravdu dostat domů jiným způsobem,“ dodal Dr. Meyer‑Hentschel.

Dopravní nehody jsou nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí. Ford začlení ukázky spánkového obleku do bezplatných kurzů Driving Skills for Life (DSFL), které jsou určeny řidičům od 18 do 24 let.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 199 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.