Sledovat Ford Czech Republic

Nový Ford Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition přijíždí v nepřehlédnutelně kontrastních barevných kombinacích

Tisková zpráva   •   Říj 15, 2018 11:21 CEST

Ford rozšířil nabídku variant nové Fiesty o dva nové modely, které se vyznačují kontrastním barevným provedením: Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition.
  • Nový Ford Fiesta ST-Line v edicích Red a Black se vyznačuje matně černými pruhy, kontrastním lakováním zpětných zrcátek i kol a rozměrným spojlerem
  • Nové edice vycházejí ze sportovně stylizované Fiesty ST-Line. Kontrastní barevné schéma se objevuje i uvnitř
  • Motor 1.0 EcoBoost o výkonu 103 kW (140 k) a sportovní podvozek představují záruku řidičsky atraktivního jízdního projevu. V nabídce výbavy nechybí konektivita SYNC nebo asistent pro jízdu v pruzích

/V Praze, 15. října 2018/ – Ford rozšířil nabídku variant nové Fiesty o dva nové modely, které se vyznačují kontrastním barevným provedením: Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition.

Nové edice vycházejí ze sportovně stylizované Fiesty ST-Line, která je oblíbeným provedením u svých zákazníků. Vedle barevné kombinace zdůrazňují sportovní vzhled vozu také specifické detaily na exteriéru i v interiéru. Design Fiesty ST-Line je inspirovaný sportovními modely Ford Performance.

Fiesta ST-Line Red Edition a Black Edition se vyrábějí ve třídveřovém i pětidveřovém provedení. Záruku řidičsky atraktivního jízdního projevu představuje motor 1.0 EcoBoost o výkonu 103 kW (140 k) a sportovní podvozek.

Produktovou řadu ST-Line představil Ford již v roce 2016. Je určena zákazníkům, které oslovuje sportovní image modelů Ford Performance, ale nevyžadují v plné míře jejich dynamické a jízdní vlastnosti.

Dvě lákavé možnosti

Nová Fiesta ST-Line Red Edition zaujme karoserií lakovanou červeným odstínem Race. Od spodního okraje předního nárazníku přes kapotu až na střechu se táhnou matné černé pruhy s leskle černými lemy. Fiesta ST-Line Black Edition je lakovaná černým odstínem Panther a její pruhy jsou rovněž černé a matné, odlišuje se však červeným lemováním.

Oba modely disponují rozměrným spojlerem v barvě karoserie a 17palcovými koly z lehké slitiny v černo-červeném barevném provedení. Černé kryty vnějších zpětných zrcátek zdobí horizontální červený proužek.

Na kontrastní barevnou kombinaci exteriéru navazuje rovněž interiér. Na sportovních sedadlech s částečně koženým čalouněním, dveřních madlech i na palubní desce se objevují červené detaily, podtržené červenými švy na sportovním volantu, manžetě řadicí páky, rukojeti i manžetě ruční brzdy, vkládaných kobercích a dveřních výplních.

Zákazníci si mohou objednat Fiestu ST-Line Red Edition a Black Edition s komunikačním systémem SYNC 3. Ten umožňuje ovládat audiosystém, navigaci a připojený chytrý telefon prostřednictvím 8“ dotykové obrazovky nebo hlasových příkazů. Je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto™.

SYNC 3 podporuje formáty zvukových souborů s vysokým datovým tokem. Na přání dodávaný audiosystém B&O o výkonu 675 wattů nabízí vynikající zážitek z poslechu hudby díky deseti reproduktorům. Patří mezi ně mimo jiné basový reproduktor, umístěný v zavazadlovém prostoru, a centrální reproduktor středních rozsahů v horní části palubní desky.

Sériová komfortní, funkční a bezpečnostní výbava obsahuje halogenové projektorové světlomety, LED denní svícení, LED koncové svítilny, přední mlhové světlomety se statickými odbočovacími světly, asistent pro jízdu v pruzích, omezovač rychlosti a asistent pro rozjezdy ve svahu.

V rámci výbavy na přání lze dále pořídit předkolizní asistent s detekcí chodců, rozpoznávání dopravních značek, adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů.

Oceňovaný motor Ford 1.0 EcoBoost, zde o nejvyšším výkonu 103 kW (140 k), v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou s nízkým třením má spotřebu paliva od 4,9 l/100 km a emise CO2 od 112 g/km.

Novou Fiestu ST-Line Red Edition a Black Edition lze v České republice objednávat již nyní a to za cenu od 454 990 Kč včetně záruky na 5 let.

Ford nabízí individualizační program včetně kontrastní střechy a zrcátek pro celou modelovou řadu Fiesta, do níž patří stylová Fiesta Titanium, luxusní Fiesta Vignale, crossover Fiesta Active i sportovní Fiesta ST, vyvinutá v režii Ford Performance.

Android a Android Auto jsou registrované ochranné známky Google Inc.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EC) 692/2008 v aktuálním znění. Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 se vztahují na daný model, nikoliv na konkrétní kus. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců. Vedle konstrukčních vlastností vozu ovlivňuje skutečnou spotřebu paliva také jízdní styl řidiče i další netechnické faktory. CO2 patří k nejvýznamnějším skleníkovým plynům, způsobujícím globální oteplování.

Od 1. září 2017 se typové schválení některých nových automobilů řídí procedurou WLTP (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure) dle (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Jedná se o nový, realističtější způsob měření spotřeby paliva a emisí CO2. Od 1. září 2018 WLTP zcela nahradí dosud používaný cyklus NEDC. Během přechodného období budou hodnoty zjištěné dle WLTP vztahovány k NEDC. V důsledku změny metodiky měření se objeví určité rozdíly oproti dříve udávaným hodnotám spotřeby paliva a emisí CO2. To znamená, že stejný vůz může dle nové metodiky vykazovat jiné hodnoty než dříve.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.