Skip to content
Kuga Graphite Tech se vyrábí v montážním závodě Fordu ve španělské Valencii.
Kuga Graphite Tech se vyrábí v montážním závodě Fordu ve španělské Valencii.

Tisková zpráva -

Nový Ford Kuga Graphite Tech přináší exkluzivní design a pokročilé asistenční systémy již ve standardní výbavě

 • Ford představuje nový stupeň výbavy Kuga ST-Line X Graphite Tech, který kombinuje specifické designové znaky s nejmodernějšími asistenčními technologiemi.
 • Exkluzivní lak v šedém odstínu Matter doplňují nová 19palcová kola z lehké slitiny v leskle černé povrchové úpravě. Navíc obsahuje červeně lakované brzdové třmeny, rozšířený zadní spojler a hliníkové pedály. Na přání lze objednat také sadu Black Package s černými detaily vnějšího vzhledu.
 • Standardně obsahuje adaptivní tempomat, systém hlídání mrtvého úhlu, head-up displej, LED světlomety a aktivní parkovací asistent rozšířený o přední panoramatickou kameru

PRAHA, 25. dubna 2023 – Ford dnes představil novou verzi elegantního a prostorného SUV Kuga s výrazným designem a bohatou výbavou.

S novou Kugou Graphite Tech1 přichází do nabídky barev karoserie modelu Kuga atraktivní nemetalická šedá Matter. Standardní výbava tohoto stupně výbavy byla současně rozšířena o nejžádanější asistenční systémy, 2 které řidičům usnadňují nejrůznější situace od parkování ve městě až po jízdu po dálnici.

Nepřehlédnutelná nová varianta umožňuje zákazníkům vybírat z celé palety pohonných jednotek určených pro model Kuga. Vedle zážehových jednotek EcoBoost tak v nabídce nechybí ani Kuga Hybrid a Kuga Plug-In Hybrid, 1 která byla v letech 2021 i 2022 nejprodávanějším plug-in hybridem na evropském trhu. 3

Kuga Graphite Tech se vyrábí v montážním závodě Fordu ve španělské Valencii. Objednávat ji lze ode dneška, přičemž první vozy budou dodány zákazníkům v červnu.

„Důvodů, proč se Kuga stala tak významnou a žádanou součástí naší nabídky, je mnoho. Patří k nim výběr pohonných jednotek včetně prodejně tolik úspěšné varianty Plug-In Hybrid, dynamický vzhled a vynikající jízdní vlastnosti,“ řekl Jon Williams, generální ředitel Ford Blue pro Evropu. „Díky novému nepřehlédnutelnému vzhledu a rozšíření standardní výbavy o nejpopulárnější asistenční technologie bude Kuga Graphite Tech pro zájemce o SUV ještě lákavější volbou.“

Šedá Matter odpovídá nejaktuálnějším trendům

Šedá barva je v kurzu. V roce 2022 byla na evropském trhu nových vozů nejžádanějším odstínem, když dosáhla 27% podílu. 4 Šedý odstín Matter, který je pro Kugu k dispozici výlučně v rámci provedení Graphite Tech, zde silně kontrastuje s leskle černou povrchovou úpravou 19palcových kol z lehké slitiny, jejichž design je rovněž určen exkluzivně pro tuto edici.

Kuga Graphite Tech je standardně vybavena také sadou ST-Line Plus, která obsahuje velký zadní spoiler, červeně lakované brzdové třmeny, hliníkové pedály a prahové lišty. Zákazníci mohou navíc objednat sadu Black Package s černě lakovanou střechou a leskle černými kryty zpětných zrcátek, spodní částí předního nárazníku, zadním spoilerem a 20palcovými koly z lehké slitiny.

Standardně dodávané asistenční systémy

Téměř 70 procent českých zákazníků, kteří v roce 2022 model Kuga objednali, se rozhodlo i pro sadu Technology, zatímco o rok dříve to bylo 50 procent. Sada Technology usnadňuje ovládání vozu prostřednictvím systémů, které automaticky udržují rychlost na dálnici podle okolního provozu, upozorňují na vozidla v mrtvých úhlech zrcátek, automaticky upravují maximální rychlost podle dopravních značek, umožňují zaparkovat bez použití rukou atd.

Vedle sady Technology je provedení Kuga Graphite Tech standardně vybaven rovněž sadou Vision s neoslňujícími LED světlomety a průhledovým neboli „head-up“ displejem ve stylu vojenských letadel, který zobrazuje důležité provozní informace jako aktuální rychlost jízdy nebo navigační pokyny přímo v zorném poli řidiče.

Sada Technology

 • adaptivní tempomat (ACC) s nastavitelným omezením rychlosti v rozpětí: 0-200 km/h pro automat / 30-200 km/h pro manuál-
 • ukazatel rozestupu vozidel na displeji palubního počítače
 • Stop&Go s funkcí Traffic Jam Assist a aktivním udržováním v jízdním pruhu pro automatickou převodovku
 • funkce rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost a zákaz předjíždění
 • inteligentní asistent upravující rychlosti při detekci značky omezující rychlost
 • asistent vyhýbacího manévru
 • systém sledování bdělosti řidiče
 • systém hlídání mrtvého úhlu s optickou signalizací ve vnějších zpětných zrcátkách (BLIS)
 • varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa (CTA) s aktivním brzděním
 • aktivní parkovací asistent
 • přední parkovací kamera
 • chrániče hran předních a zadních dveří

Sada Vision

 • adaptivní přední LED světlomety s prediktivním svícením
 • Head-Up displej (barevný TFT průhledový štít)

# # #

1 Ford Kuga (s výjimkou provedení PHEV) má dle metodiky WLTP homologované emise CO2 123-152 g/km a spotřebu paliva 5,4-6,7 l/100 km.

Ford Kuga Plug-In Hybrid má dle metodiky WLTP homologované emise CO2 22-24 g/km WLTP, spotřebu paliva 1,0 l/100 km a dojezd na elektřinu 64-65 km.

Rozsahy emisí CO2a spotřeby paliva se mohou lišit v závislosti na variantách vozidel nabízených na jednotlivých trzích.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

2 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

3 Dle údajů JATO Dynamics a IHS Markit.

4 https://www.axalta.com/content/dam/New%20Axalta%20Corporate%20Website/Images/Color/axalta-2022-global-automotive-color-popularity-report.pdf

Značky


Ford, globální americká společnost, která je již více než 100 let pevně spjata s Evropou, usiluje o svobodu pohybu, která jde ruku v ruce s péčí o planetu a o sebe navzájem. Plán společnosti Ford+ s obchodními jednotkami Model e, Ford Pro a Ford Blue urychluje její evropskou transformaci směrem k plně elektrické a uhlíkově neutrální budoucnosti v roce 2035. Společnost se vydává vpřed s novými odvážnými elektromobily, z nichž každý je navržen s ohledem na evropské řidiče, a inovacemi ve službách, které pomáhají lidem spojovat se, komunitám růst a firmám prosperovat. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů (osm plně vlastněných a šest nekonsolidovaných závodů ve společném podniku) se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 54 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě. Další informace o společnosti, jejích produktech a úvěru Ford Credit jsou k dispozici na adrese www.corporate.ford.com

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility, včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.