Sledovat Ford Czech Republic

Projekt Ford Driving Skills for Life má za sebou první ročník v České republice!

Tisková zpráva   •   Zář 18, 2018 17:27 CEST

Tréninkový program Ford Driving Skills for Life se poprvé objevil v České republice
  • Česká premiéra vyšší řidičské školy pro mladé se uskutečnila na letišti v Brně-Tuřanech
  • Vyškoleno 350 mladých řidičů

/V Praze, 18. září 2018/ – Tréninkový program pro mladé řidiče, nazvaný Ford Driving Skills for Life, existuje již patnáct let – a letos se poprvé objevil také v České republice. Na letišti v Brně-Tuřanech o minulém víkendu odborní instruktoři vyškolili přibližně 350 mladých řidiček a řidičů. Celou akci organizovala nadace Ford Fund společně s českým Fordem, BESIPem a rozhlasovým bezpečnostním projektem Dopravní 1. Projekt DSFL přitom za 15 let své existence už navštívil čtyřicet států a proškolil více než jeden milion mladých řidičů.

„Statistiky nám říkají, že právě úrazy z dopravních nehod jsou v Evropě nejčastejší příčinou úmrtí mladých lidí ve věkové kategorii do 24 let,“, říká Debborah Channels, projektová manažerka nadace Ford Fund, která je za program DSFL zodpovědná. „Právě proto jsme přišli s projektem DSFL, v němž se z mladých řidičů snažíme dělat bezpečnější a ohleduplnější účastníky silničního provozu.“

Víkendový program se skládal ze čtyř identických kurzů, v nichž si mladí řidiči vyzkoušeli například rychlý úhybný manévr, nouzové brzdění, ovládání auta ve smyku, nebo si také ověřili, jak se jejich schopnost ovládat auto zhorší, budou-li se při řízení věnovat ovládání chytrého telefonu.

Výuka probíhala ve vozech Ford KA+, Fiesta a Focus a vedli ji zkušení instruktoři, muži i ženy, všichni s aktivními zkušenostmi z motoristického sportu, pod vedením někdejšího vynikajícího soutěžního jezdce Martina Semeráda. Ten připomněl jeden velmi důležitý aspekt celého kurzu: „Spousta z nás stále prochází různými zdokonalovacími kurzy v mnoha oborech, ne ale v řízení auta – a přitom je to jedna z nejnebezpečnějších věcí, kterou se každý den zabýváme. Proto považuji za vynikající, že s takovým programem pro mladé přišel Ford – a jsem velice mile překvapen tím, jak jej začínající řidiči berou vážně!“

O celý kurz, který Ford propagoval na sociálních médiích a také na Dopravní 1, vznikl až překvapivě velký zájem, organizátoři museli příjem registrací uzavřít již několik dní po otevření příslušné webové stránky a spoustu dalších zájemců odmítnout.

I tak se ale na akci dostavili frekventanti z nejrůznějších koutů republiky, ten nejvzdálenější přijel do Brna z Liberce. Ze tří set padesáti účastníků bylo asi 78 % chlapců a 22 % dívek, někteří si s sebou přivedli i rodinné příslušníky, kteří mohli zblízka sledovat jejich výkony na ploše brněnského letiště.

Z akce si rovněž odnesli nejeden poznatek pro svůj další řidičský vývoj. „Kašlu na to, v životě už nebudu za jízdy psát esemesky,“ rozohnila se například jedna z účastnic, poté co při slalomu s telefonem v jedné ruce porazila prakticky všechny kužely.

Celá akce probíhala pro všechny účastníky zdarma, podmínkami bylo vlastnictví řidičského průkazu skupiny B a věk mezi 18 a 24 roky. A protože současná mladá generace si život bez sociálních médií už nedokáže představit, vyhlásili organizátoři v každém kurzu také soutěž o nejlepší post na Instagramu (samozřejmě nikoli pořízený za volantem), jejíž vítěz získal kvalitní bezdrátová sluchátka.

„Program Driving Skills for Life se tedy úspěně uvedl i v České republice,“ řekl k tomu Martin Linhart, ředitel vnější komunikace českého Fordu. „Není divu, začínající řidiči se tu totiž atraktivní formou dozvědí to, co je v žádné autoškole nenaučí. Jde vlastně o takový řidičský postgraduál,“ uzavřel Martin Linhart.

A pro všechny, na které se letos v Brně nedostalo, má Ford dobrou zprávu: program Driving Skills for Life je pro Českou republiku v plánu i na příští rok!  

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.