Skip to content
Jezdci týmu Fordzilla budou využívat špičkové simulátory Next Level Racing®
Jezdci týmu Fordzilla budou využívat špičkové simulátory Next Level Racing®

Tisková zpráva -

Tým Fordzilla uzavírá partnerství s Next Level Racing®. Společně míří do nejvyšší úrovně virtuálního motorsportu

/V Praze, 3. února 2021/ Tým Fordzilla uzavřel partnerství se značkou závodních simulátorů Next Level Racing®. Společně míří do nejvyšší úrovně virtuálního motoristického sportu.

Přední světový výrobce simulátorů poskytne jezdcům týmu Fordzilla špičkové vybavení pro virtuální závody. V sezóně 2021 se závodníci Fordu zúčastní série Gfinity V10 R League nebo šampionátu British F4.

Partnerství staví na společných principech týmu Fordzilla a značky Next Level Racing®, k nimž patří zejména propagace elektronického sportu mezi nejširší veřejností a podpora inkluzivity tak, aby se virtuálním závodníkem mohl stát každý bez ohledu na věk, pohlaví nebo případný fyzický hendikep.

Tým Fordzilla

Ford představil tým Fordzilla, svůj první tým elektronického sportu, v roce 2019. Utvořili ho vybraní závodníci z Francie, Itálie, Německa, Španělska a Velké Británie. Ti nejlepší z národních kol reprezentují tým Fordzilla na evropské úrovni. Aktuálně jezdí v barvách týmu Fordzilla vice než 40 závodníků.

Vedle závodění na nejvyšší úrovni virtuálního motorsportu a uspořádání poháru Fordzilla Cup v roce 2020 pracuje tým Fordzilla také na inovativních aktivitách, jako byl Project P1 – nový, Fordem navržený vůz pro virtuální závodění, který vznikl i jako model ve skutečném měřítku. Tým Fordzilla lze sledovat na sociálních sítích Twitter (@TeamFordzilla), Instagram (@teamfordzilla) a Twitch (Twitch.tv/TeamFordzilla).

Citace

„Přístupnost, inkluzivita, soutěživost a zábava, to jsou klíčové hodnoty týmu Fordzilla. Jsme rádi, že navazujeme spolupráci s Next Level Racing, kde smýšlejí podobně. Společně budeme budovat komunitu, ve které to žije a kde každý dostane šanci zažít simulátorové závodění na profesionální úrovni.“

Emmanuel Lubrani, Senior Manager of brand communications and content development, Ford Europe

„Z partnerství s týmem Fordzilla jsme nadšeni. Jsou odhodláni nejen závodit na nejvyšší úrovni, ale současně také prosazovat inkluzivitu a přístupnost k motorsportu od základních úrovní. Tým má silné růstové ambice a jezdce z mnoha oblastí světa. Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat jejich aktivity v elektronickém sportu.“

Kam Khadem, Head of Brand and Strategic Growth, Next Level Racing®

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 188 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.