Sledovat Ford Czech Republic

Vozy Ford EcoBoost Hybrid budou nově nabízeny také s automatickou převodovkou

Tisková zpráva   •   Úno 18, 2021 14:31 CET

V nabídce na českém trhu se tato kombinace objeví již v březnu letošního roku

PRAHA, 18. února 2021 – Elektrifikované motorizace EcoBoost Hybrid (mHEV) z nabídky Fordu bude možné kombinovat také se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Zákazníkům, kteří upřednostňují samočinné řazení, se tak otevírá možnost snížit svoje emise COi výdaje za pohonné hmoty díky 48V mild-hybridní technologii Fordu.1 V nabídce na českém trhu se tato kombinace objeví již v březnu letošního roku.

Sedmistupňový „automat“ je k dispozici zájemcům o modely Puma a Fiesta s motorizací 1.0 EcoBoost Hybrid (mHEV). Jízda s ním klade na řidiče menší nároky, zejména v městském provozu s častým zastavováním. Plynulé a rychlé řazení navíc vhodně doplňuje elektricky podporovaný zátah hybridního pohonu a umocňuje tak řidičsky atraktivní charakter těchto vozů.

Technologie Ford EcoBoost Hybrid (mHEV) využívá řemenem poháněný integrovaný startér/generátor, který při brzdění a jízdě setrvačností zachycuje energii a ukládá ji ve formě elektřiny do 48voltové lithium-ion baterie. Startér/generátor přitom dokáže fungovat také jako elektromotor a v případě potřeby asistovat motoru spalovacímu. Podle konkrétní situace je výsledkem lepší dynamika, nebo nižší spotřeba paliva.

Navýšení točivého momentu

V případě potřeby navýší startér/generátor celkový točivý moment hnací soustavy až o 20 Nm, což se projevuje pohotovějším pružným zrychlením.

  • Ve srovnání s nehybridní variantou má Puma 1.0 EcoBoost Hybrid (mHEV) 92 kW (125 k) se 7st. autom. převodovkou téměř o čtyři procenta lepší pružné zrychlení
  • Puma 1.0 EcoBoost Hybrid (mHEV) 114 kW (155 k) se 7st. autom. převodovkou akceleruje z nuly na 100 km/h za 8,7 sekundy
  • V režimu Sport řadí Puma EcoBoost Hybrid (mHEV) se samočinnou převodovkou vyšší rychlostní stupně později, čímž posiluje sportovní dojem z jízdy
  • Podřazení až o tři stupně přispívá k rychlejšímu předjíždění

Nahrazení točivého momentu

V režimu nahrazení točivého momentu poskytuje integrovaný startér/generátor točivý moment až 24 Nm, čímž ulevuje spalovacímu motoru a snižuje tak spotřebu paliva. Kombinace motoru EcoBoost Hybrid (mHEV) a samočinné převodovky je obzvláště vhodná do městského provozu, kde opakované zastavování a rozjíždění umožňuje zachycovat a znovu využívat energii.

  • Puma EcoBoost Hybrid (mHEV) a Fiesta EcoBoost Hybrid (mHEV) se 7st. automatem přinesou podle předběžných výpočtů snížení emisí CO2 v cyklu WLTP o více než pět procent (oproti ekvivalentním verzím s motorem 1.0 EcoBoost)
  • Sedmistupňová automatická převodovka usnadňuje udržování motoru v optimálním rozsahu otáček

Automatická volba

Spojení dvouspojkové převodovky s hybridním pohonem přináší zákazníkovi přednosti obou technologií současně a zároveň rozšiřuje nabídku úsporných hybridních modelů pro zákazníky, kteří dávají přednost samočinnému řazení.

Přednosti automatu:

  • Dvouspojková konstrukce sedmistupňové samočinné převodovky zajišťuje plynulou akceleraci bez prodlevy během řazení rychlostních stupňů
  • Automatické převodovky mohou být obzvlášť přínosné pro řidiče s pohybovým omezením
  • Dvoupedálová obsluha vyžaduje od řidiče méně úkonů, zejména v městském provozu

Elektrizující modelová řada

Ford Puma EcoBoost Hybrid (mHEV) a Fiesta EcoBoost Hybrid (mHEV) jsou dva ze 17 elektrifikovaných modelů, které bude Ford v Evropě nabízet ke konci letošního roku.

Rozšířená funkčnost asistenčních systémů

Sedmistupňová samočinná převodovka umožňuje zavést do modelů poháněných technologií EcoBoost Hybrid (mHEV) některé nové funkcionality:

Funkce Stop & Go pro adaptivní tempomat,2 která dokáže vůz zcela zastavit i ho znovu automaticky uvést do pohybu, pokud zastavení není delší než tři sekundy

Start na dálku prostřednictvím aplikace FordPass3

Citace

„Rozšíření nabídky o kombinaci pohonu EcoBoost Hybrid (mHEV) se sedmistupňovou samočinnou převodovkou je další krok v realizaci našeho záměru zpřístupnit elektrifikaci všem zákazníkům.“

Roelant de Waard, ředitel divize osobních vozů, Ford of Europe.

Poznámka

1 Fiesta 1.0 EcoBoost Hybrid (mHEV) 88 kW (125 k) se sedmistupňovou samočinnou převodovkou má dle metodiky WLTP emise CO2 od 118-128 g/km a spotřebu paliva od 5,2-5,6 l/100 km. Hodnoty jsou předběžné a vztahují se na vozy vybavené standardně dodávanými pneumatikami.

Puma 1.0 EcoBoost Hybrid (mHEV) 88 kW (125 k) se sedmistupňovou samočinnou převodovkou má dle metodiky WLTP emise CO2od 129-131 g/km a spotřebu paliva od 5,7-5,8 l/100 km. Hodnoty jsou předběžné a vztahují se na vozy vybavené standardně dodávanými pneumatikami.

Puma 1.0 EcoBoost Hybrid (mHEV) 114 kW (155 k) se sedmistupňovou samočinnou převodovkou má dle metodiky WLTP emise CO2od 131-134 g/km a spotřebu paliva od 5,8-5,9 l/100 km. Hodnoty jsou předběžné a vztahují se na vozy vybavené standardně dodávanými pneumatikami.

Oficiálně homologované hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 budou zveřejněny před uvedením vozů na trh.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

2 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz.

3 V zemích, kde to umožňuje legislativa.

Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Navrhuje, vyrábí a prodává kompletní sortiment osobních vozů, užitkových vozů, SUV a elektromobilů značky Ford a luxusních vozů značky Lincoln. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company poskytuje finanční služby. Usiluje o vybudování vedoucího postavení v oblastech elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Po celém světě Ford zaměstnává přibližně 188 000 lidí. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.