Sledovat Ford Czech Republic

Ford Fiesta: nejprodávanější vůz Evropy!

Tisková zpráva   •   Kvě 09, 2017 19:26 CEST

Ford Fiesta: nejprodávanější vůz Evropy!
  • Ford Fiesta se podle analýzy prodejních statistik stal v březnu nejprodávanějším automobilem v Evropě. Ford za březen eviduje 47 000 prodaných kusů Fordu Fiesta*
  • Ford v březnu prodal 199 900 vozů, o 14 procent více než před rokem. Stal se tak druhou nejprodávanější značkou automobilů v Evropě
  • Letos v létě se začne na evropském trhu prodávat nová generace Fiesty

/V Praze, 9. května 2017/ Ford Fiesta je aktuálně nejprodávanějším automobilem
v Evropě. Zjistil to Ford při analýze statistik registrací nových vozidel za březen 2017.

Zákazníci si v průběhu března pořídili 47 000 kusů Fordu Fiesta, tedy o 12 procent více než ve stejném měsíci loňského roku. Díky tomu Fiesta předběhla konkurenční Volkswagen Golf a stala se nejprodávanějším osobním vozem v Evropě.

Téměř 70 procent Fiest prodaných v březnu byly modely ve vyšších stupních výbavy. Celých
17 procent připadá na vrcholnou specifikaci Titanium. Prodejní výsledky Fiesty také napomohly k růstu registrací nových aut v Evropě, které v březnu dosáhly rekordních 1,93 milionu kusů – o 10,8 procenta více než před rokem. Toto číslo zároveň znamená, že se v Evropě prodalo více aut než v USA a že se Evropa stala druhým největším regionem co do počtu registrací nových aut.**

Ford v březnu v Evropě prodal 199 900 vozů (o 14 procent více než před rokem), z toho 156 200 osobních (o 16 procent více). Díky tomu se stal druhou nejprodávanější automobilovou značkou v Evropě a za březen mu náleží tržní podíl 9,2 procenta.

„Fiesta se v březnu opět stala naším nejprodávanějším modelem, představuje 12 procent celkových prodejů značky Ford. Zákazníky stále láká výrazný design, výkonné a současně úsporné motory a podmanivý jízdní projev,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Březen byl pro Ford v Evropě výjimečným měsícem, prodeje vzrostly napříč celou modelovou řadou.“

Z pěti největších evropských trhů – Německo, Velká Británie, Francie, Itálie a Španělsko – dosáhla Fiesta největšího meziročního nárůstu prodejů ve Španělsku, kde se prodalo
o 97 procent kusů více než před rokem. V Itálii vzrostly prodeje Fiesty meziročně o 21 procent
a v Německu o 18 procent. Ve Velké Británii, kde je Fiesta historicky nejprodávanější modelovou řadou, se odbyt meziročně zvýšil o osm procent. Ale také v Maďarsku, České republice, Dánsku, Rumunsku, Švýcarsku a Nizozemsku prodeje v meziročním srovnání registrací výrazně vzrostly.

Zcela nová Fiesta

Zcela nový Ford Fiesta se v Evropě začne prodávat letos v létě. Nabídne čtyři výrazně odlišné verze: stylovou Fiestu Titanium, sportovně laděnou Fiestu ST-Line a luxusní Fiestu Vignale. Čtvrtou variantou je zcela nový crossover Fiesta Active – první z nové řady vozů Active, které Ford zařadí do nabídky v průběhu následujících let.

Na začátku roku 2018 se přidá ještě nová generace Fordu Fiesta ST, poháněná zcela novým tříválcovým motorem 1.5 EcoBoost o výkonu 147 kW.

Paleta pokročilých asistenčních technologií a možností konektivity bude u nové Fiesty nejširší ze všech masově prodávaných malých vozů. Nová generace přinese mimo jiné dvě nové technologie: vylepšený systém detekce chodců, který dokáže zabránit nehodě i v noci; a také inovovaný systém automatického parkování Ford Active Park Assist, který díky autonomnímu brzdění při parkování dokáže zabránit nárazům do překážek.

Nabídka motorů bude zahrnovat mimo jiné oceňovaný zážehový motor 1.0 EcoBoost o výkonu až 103 kW a vznětový 1.5 TDCi s výkonem 88 kW. Ten bude prvním vysokovýkonným turbodieselem v historii Fiesty.

Video prezentující, jak se Ford Fiesta vyrábí, naleznete ke zhlédnutí ZDE.

* Ford of Europe obvykle zveřejňuje výsledky z 20 tradičních evropských trhů, na nichž je zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Jsou to Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

** Statistiky JATO Dynamics vycházejí z informací konzultační služby JATO Consult a zakládají se na údajích ze 30 evropských zemí. Více informací na www.jato.com.

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 201 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.