Skip to content
Ford Pro dodá do konce roku 2023 skupině Deutsche Post DHL Group více než 2 000 elektrických dodávek
Ford Pro dodá do konce roku 2023 skupině Deutsche Post DHL Group více než 2 000 elektrických dodávek

Tisková zpráva -

Ford Pro a Deutsche Post DHL Group spojily své síly, aby elektrifikovaly doručování na poslední vzdálenosti po celém světě

  • Ford Pro a Deutsche Post DHL Group podepsaly memorandum, jehož cílem je urychlit elektrifikaci dodávek po celém světě
  • Ford Pro dodá skupině Deutsche Post DHL Group více než 2 000 elektrických dodávek včetně řešení, která řeší specifické požadavky logistiky a maximalizují provozuschopnost, servis a produktivitu
  • Dohoda umožní včasný přístup k inovativním nápadům a produktům, průzkum digitálních a nabíjecích řešení Ford Pro a společný vývoj budoucích produktů pro specifické provozy skupiny Deutsche Post DHL Group

Praha, 5. prosince 2022 – Společnosti Ford Pro a Deutsche Post DHL Group nedávno podepsaly memorandum, jehož cílem je urychlit zavádění elektrifikovaných dodávek používaných pro logistické operace po celém světě. Obě společnosti tak zdůrazňují svůj závazek poskytovat služby s důrazem na udržitelnost.

V rámci plánované spolupráce vybaví společnost Ford Pro skupinu Deutsche Post DHL do konce roku 2023 více než 2 000 elektrickými dodávkami po celém světě, aby posílila své vedoucí postavení v oblasti využívání elektrických užitkových automobilů pro doručování na poslední vzdálenosti po celém světě. Uzavřená dohoda zahrnuje kompletní sadu řešení pro provoz elektrické flotily včetně přístupu k propojenému softwaru E-Telematics a nabíjecím řešením Ford Pro s cílem snížit náklady a optimalizovat efektivitu v rámci společných cílů obou organizací v oblasti nulových emisí.

Společnost Ford si klade za cíl dosáhnout nulových emisí u všech prodávaných vozidel a uhlíkové neutrality v rámci svých evropských provozů, logistiky a dodavatelů do roku 2035 a uhlíkové neutrality v celosvětovém měřítku nejpozději do roku 2050.

Skupina Deutsche Post DHL, přední světová logistická společnost, se zavázala posílit čistý provoz v zájmu ochrany klimatu a na cestě k logistice s nulovými čistými emisemi investuje v tomto desetiletí 7 miliard EUR. Skupina Deutsche Post DHL Group si klade za cíl dosáhnout do roku 2030 podílu 60 % elektrických vozidel používaných k uhlíkově neutrálnímu svozu a doručování, nyní také s pohonem řady elektrifikovaných vozidel Ford Pro, včetně zcela nového modelu E-Transit.1

"Společnosti Ford Pro a Deutsche Post DHL Group sdílejí vizi větší udržitelnosti a závazek k elektrifikovaným řešením a tato dohoda je významným krokem k tomu, aby miliony zásilek byly po celém světě doručovány elektrifikovanými vozidly. E-Transit je nejprodávanějším užitkovým elektromobilem v Severní Americe a od června je také nejprodávanějším vozem ve svém segmentu v Evropě, což znamená, že naše plně elektrická dvoutunová dodávka již nyní dělá velké pokroky na cestě k dosažení tohoto ambiciózní cíle," řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu.

"Elektrifikace logistiky na poslední vzdálenosti je hlavním pilířem dekarbonizace našeho provozu. Přidání nového Fordu E-Transit do naší globální flotily čítající přibližně 27 000 elektrických dodávek dále posiluje naši schopnost poskytovat ekologické doručovací služby po celém světě. Spojení sil při řešení našich specifických požadavků v oblasti logistiky povede k dalšímu zvýšení efektivity provozu a služeb," uvedla Anna Spinelli, ředitelka nákupu a vedoucí oddělení mobility skupiny Deutsche Post DHL.

Společnost Ford Pro již na základě této dohody předala své první vozy E-Transit a připojila se tak k elektrické flotile skupiny Deutsche Post DHL Group, která je využívána pro doručování zásilek na poslední vzdálenosti v několika zemích po celém světě.2 Objem objednávek se soustředí na vozy E-Transit určené pro odbavování expresních zásilek v Americe a Evropě. Vozidla se připojí k vozovému parku skupiny Deutsche Post DHL v nejvytíženějším ročním období, což umožní udržitelnější doručování zákazníkům během hlavní sezóny. Dále byly realizovány nákupy speciálních vozidel Ford Pro s upravenou nástavbou pro vnitroměstskou distribuci v Německu.

Memorandum o porozumění, které podepsaly společnosti Ford a Deutsche Post DHL Group, umožní oběma společnostem prozkoumat společný vývoj budoucích produktů a nových digitálních a nabíjecích řešení. Kromě včasného přístupu k inovativním nápadům poskytne Ford Pro skupině Deutsche Post DHL Group také přístup k testovacím vozidlům a monitorovacím službám, protože obě společnosti zkoumají možnosti rozšíření spolupráce na rostoucí počet trhů po celém světě.

# # #

1 Cílové hodnoty dojezdu a nabíjecích časů vycházejí ze zkoušek výrobce a kalkulací založených na homologačním cyklu WLTP. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách, jízdním stylu řidiče, kondici vozu a stáří lithium-ion akumulátoru.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

2 Mezi země, kde skupina Deutsche Post DHL již E-Transit používá, patří Bulharsko, Belgie, Česká republika, Německo, Lucembursko, Mexiko, Nizozemsko a Velká Británie.

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 35 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 54 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky), 8 společností vlastněných výrobních závodů a 6 nekonsolidovaných podniků. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility,

včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.