Skip to content
Na české silnice míří 14 vozů Ford E-Transit v ikonických barvách DHL
Na české silnice míří 14 vozů Ford E-Transit v ikonických barvách DHL

Tisková zpráva -

Český Ford předal přepravní společnosti DHL Express 14 bezemisních užitkových vozů Ford E-Transit

  • Na české silnice míří 14 vozů Ford E-Transit v ikonických barvách DHL
  • Česká republika je teprve druhou zemí v Evropě, kde byly tyto bezemisní užitkové automobily předány
  • E-Transit je pro obě společnosti významným krokem na cestě k uhlíkové neutralitě

Praha, 6. října 2022 – České zastoupení přepravní služby DHL Express, která je součástí mezinárodní logistické skupiny DHL, převzalo do užívání prvních 14 vozů E-Transit s elektrickým pohonem. Po Spojeném království se tak Česká republika stává teprve druhou zemí v Evropě, kde byly tyto užitkové automobily s nulovými lokálními emisemi předány.

Společnost DHL Express se rozhodla pro vozy E-Transit v provedení Trend 350 L3H3, tedy s dlouhým rozvorem a vysokou střechou. Poháněny jsou elektromotorem o výkonu 135 kW, napájeným akumulátorem o kapacitě 68 kWh. 1 Na přestavbě pro konkrétní potřeby DHL spolupracoval český Ford se specializovanou společností Modul-System. I takto specificky upravené E-Transity si zachovávají vynikající hodnoty dojezdových vzdáleností, a to 220 km v kombinovaném režimu, a až 346 km v městském provozu.

„Ford Pro E-Transit představuje nové měřítko produktivity, užitné hodnoty i vlastnické zkušenosti. Jeho elektrický pohon, plně zachovaná přepravní kapacita a integrovaný podpůrný ekosystém Ford Pro znamenají pro provozovatele lehkých užitkových automobilů významný skok vpřed a jsem hrdý na to, že v České republice předáváme tyto vozy jako druzí na světě,“ řekl Libor Beneš, Country Manager Fordu pro Českou republiku. „E-Transit i menší, nedávno představený E-Transit Custom jsou významnou součástí našeho závazku zpřístupnit přednosti elektrického pohonu co nejširšímu okruhu zákazníků a dosáhnout již do roku 2035 plné uhlíkové neutrality napříč všemi našimi evropskými aktivitami.“

„Jako provozovatel rozsáhlého vozového parku vnímáme důležitost našeho příspěvku ke snižování uhlíkové stopy. Elektrické užitkové vozy jako E-Transit budou k dosažení udržitelné logistiky klíčové,“ řekl Pavel Šmejkal, provozní ředitel společnosti DHL Express. „Nemenší význam jsme nicméně při výběru nových bezemisních dodávek přikládali užitným vlastnostem. E-Transit ve verzi do 3,5 t nabízí téměř stejnou přepravní kapacitu jako jeho příbuzní se spalovacím motorem, nejmodernější palubní systémy včetně online dálkového přístupu a mimořádně příznivé provozní náklady. Proto pro nás byl první volbou. Klíčovým aspektem pro další zvýšení podílu elektrických užitkových vozidel v našem vozovém parku je již projednávané zvýšení celkové provozní hmotnosti vozidel s alternativním pohonem pro řidičské oprávnění sk. B na 4,25 t, jak je již v platnosti v mnoha zemích EU.“

E-Transit je jedním ze pěti nových elektrických užitkových vozů Ford Pro, které se v Evropě objeví do roku 2024. V roce 2023 dorazí zcela nový Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

Společnost DHL Express provozuje v České republice celkem 212 vozidel, z toho 93 lehkých užitkových. Využívá také smluvní přepravce s vozovým parkem čítajícím dohromady přibližně tři stovky automobilů. Nákup 14 vozů Ford E-Transit financuje formou operativního leasingu společnost ALD.

                                                                      # # #

1 Cílové hodnoty dojezdu a nabíjecích časů vycházejí ze zkoušek výrobce a kalkulací založených na homologačním cyklu WLTP. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách, jízdním stylu řidiče, kondici vozu a stáří lithium-ion akumulátoru.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 35 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 54 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky), 8 společností vlastněných výrobních závodů a 6 nekonsolidovaných podniků. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility,

včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.