Skip to content

Tisková zpráva -

Ford v Evropě stále rychleji směřuje k plně elektrické a online budoucnosti; pro novou generaci elektromobilů zvolil závod ve španělské Valencii

  • Ford učinil další krok ve své transformaci; vybral závod ve Valencii jako nejvhodnější pro výrobu elektromobilů založených na architektuře nové generace
  • Ford potvrzuje svůj závazek vůči Německu a investuje dvě miliardy dolarů do moderního elektrifikačního střediska v Kolíně nad Rýnem, kde bude výroba zahájena koncem roku 2023
  • Nové kroky podporují cíl Fordu dosáhnout do roku 2035 nulových emisí u všech modelů prodávaných v Evropě a zároveň uhlíkové neutrality napříč evropským výrobním, logistickým i dodavatelským řetězcem

PRAHA, 23. října 2022 – Evropský Ford dnes oznámil další významný krok směrem k plně elektrické budoucnosti a potvrdil, že vybral závod ve španělské Valencii jako preferované místo montáže elektromobilů založených na architektuře nové generace. Inovativní elektromobily by se zde mohly začít vyrábět v průběhu aktuální dekády.

Ford také pokračuje v přestavbě svého závodu v německém Kolíně nad Rýnem za dvě miliardy dolarů (v přepočtu přibližně 46 mld. Kč), aby zde mohl od roku 2023 začít vyrábět osobní elektromobily. Evropská strategie Fordu počítá se zajímavou řadou elektromobilů včetně elektrické verze oblíbeného Fordu Puma a s rozšířením vedoucí pozice v segmentu užitkových automobilů o elektrická vozidla a online služby Ford Pro. Do roku 2026 plánuje Ford v Evropě prodávat 600 000 elektromobilů ročně.

„V rámci našeho plánu Ford+ jsme odhodláni vybudovat v Evropě životaschopný a udržitelný podnik, což vyžaduje soustředění a přijímání tvrdých rozhodnutí,“ řekl Jim Farley, prezident a generální ředitel Fordu. „Evropský automobilový průmysl je nesmírně konkurenční. Abychom prosperovali a rostli, nemůžeme se spokojit s ničím menším než s neuvěřitelně skvělými produkty, příjemnou zákaznickou zkušeností, mimořádně úsporným provozem a talentovaným a motivovaným týmem.“

Prodeje elektromobilů na celém kontinentu nadále rychle rostou (o 65 % na 2,3 milionu v roce 20211) a Evropský parlament na začátku tohoto měsíce odhlasoval stanovení nových cílů emisí CO2 pro lehká užitková vozidla včetně požadavku, aby do roku 2035 bylo 100 % nových prodávaných vozidel bezemisních.

„Urychlujeme naši transformaci v Evropě, měníme způsob podnikání a budujeme budoucnost, ve které jdou vynikající automobily a neúnavné zaměření na zákaznickou zkušenost ruku v ruce s ochranou planety,“ řekl Stuart Rowley, předseda představenstva Ford of Europe a ředitel pro transformaci a kvalitu Ford Motor Company.

„Přivedení zcela nové architektury elektromobilů do Valencie nám pomůže vybudovat v Evropě ziskový podnik, zajistit vysokou zaměstnanost a rozšířit nabídku prémiových a výkonných elektromobilů s permanentním online připojením, které budou splňovat požadavky našich evropských zákazníků.“

Dnes oznámené rozhodnutí následovalo po rozsáhlých konzultacích s týmy ve španělské Valencii i německém Saarlouis. Továrna Fordu v Saarlouis bude i nadále vyrábět osobní vůz Ford Focus a společnost zároveň vyhodnocuje možnosti budoucích koncepcí závodu.

Ford potvrzuje svůj závazek vůči Německu

Ford dnes také potvrdil svůj závazek vůči Německu, kde bude mít ústředí evropská část divize Model e a zároveň to bude první země v Evropě, kde bude Ford vyrábět elektromobily pro zdejší trh. Moderní centrum elektrifikace v Kolíně nad Rýnem zahájí výrobu koncem roku 2023.

„Ford investuje v Německu do výroby elektromobilů velké prostředky a počítáme s tím, že pro nás tato země nadále bude evropskou centrálou,“ řekl Rowley. „Těšíme se, že budeme pokračovat v práci s našimi partnery v Německu i v celém regionu. K zajištění nových výrobků v Evropě potřebujeme špičkový produktový design, vynikající technologie i techniku, optimalizované zásobování a rozvoj našich průmyslových provozů, abychom zajistili jejich plnou orientaci na elektrifikovaný svět.“

Archutektura nové generace je důležitou součástí elektrické budoucnosti Fordu v Evropě

Architektura nové generace je zásadním krokem transformace, jejímž cílem je dosáhnout v Evropě plně elektrické budoucnosti a vybudovat prosperující firmu, která zároveň pozitivně přispívá celé společnosti a snižuje emise v souladu s Pařížskou dohodou o klimatu.

Plány Fordu na plně elektrickou budoucnost v Evropě podporují globální cíl vyrábět více než dva miliony elektromobilů ročně a dosáhnout 10% upravené EBIT marže, obojí do roku 2026.

[1] Globální výhled EV Mezinárodní agentury pro energii, květen 2022

                                                            # # #

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility,

včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.