Skip to content
Vaughn Gittin jr. driftující s Fordem Mustang RTR
Vaughn Gittin jr. driftující s Fordem Mustang RTR

Tisková zpráva -

Na Festivalu rychlosti se představí silniční Ford GT, závodní Mustang GT4 i další modely značky Ford

  • Ford GT poprvé předvede svůj výkon a dynamiku v goodwoodském závodu do vrchu. Za jeho volant usednou jezdci týmu Ford Chip Ganassi Racing
  • V evropské premiéře se na 1,9 km dlouhé trati představí také závodní Ford Mustang GT4
  • Drifter Vaughn Gittin jr. se do Goodwoodu vrací i se svým speciálem Mustang RTR o výkonu přes 550 kW
  • V Goodwoodu bude poprvé k vidění nový Ford S-MAX ST‑Line

/V Praze, 29. června 2017/ Na Festivalu rychlosti 2017 v britském Goodwoodu se představí silniční provedení supersportovního vozu Ford GT, ale také závodní Ford Mustang GT4 a další sportovní modely značky Ford.

Piloti Billy Johnson, Andy Priaulx a Harry Tincknell z týmu Ford Chip Ganassi Racing vyrazí s Fordem GT na 1,9 km dlouhou trať goodwoodského závodu do vrchu. Všichni tři se letos zúčastnili vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans, kde závodní Ford GT se startovním číslem 67 v dramatickém závěru vybojoval druhé místo ve třídě GTE Pro.

Silniční Ford GT se pyšní odlehčenou konstrukcí z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny, aktivní aerodynamikou a motorem 3.5 V6 EcoBoost, který v americké specifikaci dosahuje nejvyššího výkonu 482 kW a točivého momentu 748 Nm. S nejvyšší rychlostí 348 km/h se jedná o nejrychlejší sériově vyráběný vůz v historii Fordu.

Billy Johnson bude v Goodwoodu řídit rovněž závodní Ford Mustang GT4. Chybět nebude ani šampion jízdy řízeným smykem Vaughn Gittin jr. Se svým speciálem Mustang RTR se zúčastní prvního drifterského klání v historii Festivalu rychlosti.

Návštěvníci goodwoodské expozice Fordu si budou moci naživo prohlédnout mimo jiné novou generaci Fordu Fiesta, který je v Británii nejprodávanějším osobním automobilem.

Výstavní premiéru bude mít v Goodwoodu nový S-MAX ST-Line. Podobně jako dosavadní modely ST-Line se vyznačuje sadou exteriérových sportovních doplňků, střešním spoilerem, speciálním designem 18“ kol z lehké slitiny a černými detaily karoserie. Sedadla, dveřní výplně, středovou konzolu, manžetu řadicí páky, koberce i perforovaný kožený volant zdobí exkluzivní červené prošívání. Atmosféru dotvářejí hliníkové pedály, černý potah stropu a prahové lišty ST-Line.

V nabídce motorizací pro S-MAX ST-Line nebude chybět zážehový motor 2.0 EcoBoost o výkonu 176 kW ani dvěma turbodmychadly přeplňovaný vznětový agregát 2.0 TDCi 154 kW. Varianty motoru 2.0 TDCi o výkonu 110 a 132 kW bude možné na přání kombinovat s inteligentním pohonem všech kol.

Třípodlažní expozice Fordu nabídne vynikající výhled na areál goodwoodského panství, v němž se Festival rychlosti koná. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet „skok odvahy“ do airbagu z výšky 4,5 m. Osmkrát denně na stánku Fordu vystoupí skupina parkurových sportovců, aby na devět metrů vysoké platformě předvedla své akrobatické kousky. Úspěšné partnerství Fordu s týmem Sky připomene cyklistický simulátor a připraveny budou i další zajímavé atrakce včetně závodníka z kostek LEGO v životní velikosti.

Poznámky:

Zájemcům o závodní Mustang GT4 je k dispozici Sean Mason ze společnosti Multimatic Motorsports Inc., smason@multimatic.com

Přímý přenos z Festivalu rychlosti v Goodwoodu lze sledovat od středy 28. června do neděle 2. července 18:30 na www.youtube.com/user/GoodwoodTV

Témata

Značky


Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 201 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související dokumenty

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.