Skip to content
Mustang Dark Horse je základním kamenem pro sportovní programy značky Ford založené na modelu Mustang
Mustang Dark Horse je základním kamenem pro sportovní programy značky Ford založené na modelu Mustang

Tisková zpráva -

Nový Ford Mustang: znovuzrození americké ikony pro moderní svět

  • Nový Ford Mustang fastback a convertible jsou již k dispozici v Evropě s novým dynamickým designem, revolučním digitálním prostředím a vylepšeným výkonem
  • Kokpit nového Mustangu je vybaven intuitivním dvojitým displejem, konektivitou SYNC 4 a dotykovým ovládáním "touch and swipe", které je poháněno softwarem Unreal Engine
  • Mustang Dark Horse je na závodní dráze ve svém živlu díky vylepšenému odpružení, aerodynamice a přepracovanému motoru V8 o objemu 5,0 l

PRAHA, 1. února 2024 Nový Mustang 1 je znovuzrozená americká ikona, která v sobě spojuje atraktivní moderní design s charakteristickým stylem, který již 60 let přitahuje pozornost řidičů po celém světě.

V České republice je nyní k objednání za cenu od 1 591 900 Kč ve verzi GT a za 1 871 900 Kč za speciální verzi Dark Horse. Celosvětově nejprodávanější sportovní vůz 2 přináší digitální kokpit podpořený nejmodernější technologií pro počítačové hry Unreal Engine, vylepšený výkon a vzrušující zážitek z jízdy.

"Nový Mustang je vším, co naši zákazníci očekávají od nezpochybnitelné automobilové ikony - a ještě něco navíc. Propojené technologie skutečně doplňují a povyšují vylepšení výkonu, která si získají srdce celé nové generace řidičů," řekl Jon Williams, generální ředitel Ford Blue pro Evropu.

Svěží design, nadčasový vzhled

Nový Mustang - dostupný jako fastback s typickou splývavou zádí nebo convertible s plátěnou sklápěcí střechou - má propracovaný design inspirovaný šedesátiletou historií. Tvarovaná kapota a mohutné zadní partie jsou klíčem ke svalnatému výrazu, který zrychluje tep řidičům po celém světě již od uvedení prvního Mustangu na trh v roce 1964. Nový přední spoiler a boční prahy zlepšují aerodynamiku, zatímco LED technologie modernizuje jak klasická třípaprsková zadní světla tak i přední full LED světlomety.

Mustang convertible nabízí poutavý styl s volností pod širým nebem. Plně polstrovanou a izolovanou střechu lze zvednout nebo sklopit za osm sekund - rychleji než při světovém rekordu ve sprintu na 100 metrů - a díky kompaktní konstrukci se do zavazadlového prostoru stále vejdou dva golfové bagy.

Uvnitř je plně digitální displej s 12,4palcovým přístrojovým panelem a 13,2palcovou centrální obrazovkou orientovanou směrem k řidiči, který navozuje pocit pilotní kabiny tryskového letadla. Oba displeje v interiéru nabízí přizpůsobitelné barvy a vizuální efekty interaktivní grafiky, kterou podporuje herní software Unreal Engine, a umožňují řidiči snadno měnit nastavení prostřednictvím centrálního displeje dotykem nebo přejetím prstem.

Ford zdvojnásobil výpočetní výkon informačního a zábavního systému pro nový Mustang. Systém SYNC 43 se přizpůsobuje tak, aby zobrazoval funkce, které každý řidič používá nejčastěji. Systém umožňuje bezdrátovou integraci chytrých telefonů pomocí Apple CarPlay a Android Auto4. Konektivita 5G5 podporuje streamování hudby prostřednictvím vysoce kvalitního audiosystému B&O a navigace připojená ke cloudu umožňuje aktualizace dopravních informací v reálném čase.

Velkolepé sportovní výkony

Nový motor V8 o objemu 5,0 litru, který nabízí výkon 446 k a točivý moment 540 Nm, je navržen tak, aby poskytoval legendární sílu, zvuk a odezvu amerického osmiválce. Nový systém dvojitého sání vzduchu umožňuje motoru volněji dýchat a rychleji reagovat a aktivní výfukový systém mění zvuk a hlasitost motoru podle aktuálních potřeb řidiče, pro tichou jízdu ve městě, která nebude rušit sousedy, nebo pro maximální svobodu na otevřené silnici.

Až šest jízdních režimů upravuje reakce vozidla, ať už jde o větší jistotu na mokrém povrchu, větší zábavu na klikatých silnicích nebo ultimátní výkon na závodním okruhu. Na výběr jsou režimy Normal, Sport, Slippery, Drag a Track 6, 7 a také možnost individuálního nastavení.

Součástí standardní výbavy GT je sada Performance, která řidiči poskytne skutečný pocit kontroly a zapojení na silnici i na trati. Brzdy Brembo za 19palcovými koly z lehkých slitin zajišťují konzistentní výkon a samosvorný diferenciál snižuje protáčení kol pro lepší přilnavost - zejména v zatáčkách. Volit lze mezi 10stupňovou automatickou převodovkou nebo 6stupňovou manuální převodovkou. Na přání dodávané odpružení MagneRide® tisíckrát za sekundu monitoruje stav vozovky a upravuje nastavení tak, aby zajistilo co nejlepší kontrolu a jízdní komfort. Novinkou pro všechny verze nového Mustangu je elektronická parkovací brzda s funkcí Drift Brake se dvěma úrovněmi nastavení.8

Mustang Dark Horse je skutečný plnokrevník

Mustang Dark Horse 1 je základním kamenem pro sportovní programy značky Ford založené na modelu Mustang, v jejichž rámci bude tento ikonický sportovní vůz v roce 2024 závodit na šesti ze sedmi kontinentů po celém světě - včetně legendárních tratí, jako jsou Le Mans a Interlagos.

Mustang Dark Horse je doma na silnici i na závodní trati a vyznačuje se jedinečnými funkčními designovými prvky, které zdůrazňují jeho sportovní rodokmen, a pevným zadním křídlem inspirovaným závodními vozy, bočními prahy a zadním difuzorem, které rovněž zlepšují aerodynamické vlastnosti.

Výkonnější verze nového motoru V8 o objemu 5,0 litru poskytuje výkon 453 k a točivý moment 540 Nm, přičemž na výběr je desetistupňová automatická nebo unikátní šestistupňová manuální převodovka TREMEC s modře eloxovanou hlavicí titanové řadicí páky. Výkony na trati zlepšuje přepracované odpružení, vylepšené chlazení pro zvýšení odolnosti a přilnavé pneumatiky Pirelli.

Mustang Dark Horse je k dispozici také s unikátním metalickým lakem Modrá Ember, temným odstínem, který při dopadu světla vyzařuje hřejivou záři.Interiér se vyznačuje modrým prošíváním Indigo Blue a tmavými odstíny.

Tradiční loga Mustang jsou nahrazena novým logem Mustang Dark Horse na předních blatnících, zadních dveřích a prazích dveří, zatímco na přídi zůstává eloxovaná verze slavného poníka v barvě Dark Tarnish. V interiéru nahradí standardní logo Mustang na přístrojové desce a obrazovkách digitálního displeje jedinečné logo Mustang Dark Horse a každý vůz je opatřen unikátním štítkem s výrobním číslem.

Všechny verze modelu Mustang lze již nyní objednávat u vybraných autorizovaných prodejců. Webové stránky modelu, konfiguráto bbudou zveřejněny v průběhu příštího týdne. Kompletní ceník naleznete v přílohách této tiskové zprávy.

# # #

1 Emise CO2 modelu Mustang 5,0 l V8 jsou 274-282 g/km a spotřeba paliva 12,0-12,4 l/100 km WLTP. Hodnoty emisí CO2 a spotřeby paliva se mohou lišit v závislosti na variantách vozidla nabízených na jednotlivých trzích.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců

2 Na základě celosvětových registrací lehkých vozidel podle S&P Global Mobility za posledních 10 let. Ty jsou sestaveny z vládních a dalších zdrojů a zachycují 95 % celosvětových objemů nových vozidel ve více než 80 zemích. Sportovní vozy podle definice S&P Global Mobility zahrnují dvoudveřová kupé a kabriolety.

3 Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

4 Vyžaduje telefon s aktivním datovým tarifem a kompatibilním softwarem. Systém SYNC 4 během používání neovládá produkty třetích stran. Za funkčnost produktů třetích stran odpovídají výhradně tyto strany.

5 K využívání funkcí dálkového přístupu je zapotřebí mobilní aplikace FordPass Pro, modem FordPass Connect a bezplatně poskytované online služby (podrobnosti viz podmínky FordPass). V důsledku dalšího vývoje technologií/mobilních sítí/automobilů může časem dojít k omezení funkčnosti nebo vyřazení z provozu některých online funkcí. Součástí balíku online služeb není Wi-Fi hotspot.

6 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

7 Pouze pro použití na závodní dráze.

8 Driftovací brzda je určena pouze pro použití na závodní dráze. Nikdy by se neměla používat na veřejných komunikacích. Informace o použití naleznete v návodu k obsluze.


Ford, globální americká společnost, která je již více než 100 let pevně spjata s Evropou, usiluje o svobodu pohybu, která jde ruku v ruce s péčí o planetu a o sebe navzájem. Plán společnosti Ford+ s obchodními jednotkami Model e, Ford Pro a Ford Blue urychluje její evropskou transformaci směrem k plně elektrické a uhlíkově neutrální budoucnosti v roce 2035. Společnost se vydává vpřed s novými odvážnými elektromobily, z nichž každý je navržen s ohledem na evropské řidiče, a inovacemi ve službách, které pomáhají lidem spojovat se, komunitám růst a firmám prosperovat. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů (osm plně vlastněných a šest nekonsolidovaných závodů ve společném podniku) se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 57 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě. Další informace o společnosti, jejích produktech a úvěru Ford Credit jsou k dispozici na adrese www.corporate.ford.com

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility, včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.