Skip to content
Plně elektrický Ford E-Tourneo Courier přináší maximum stylu, prostoru a praktičnosti v kompaktní karoserii

Tisková zpráva -

Plně elektrický Ford E-Tourneo Courier přináší maximum stylu, prostoru a praktičnosti v kompaktní karoserii

  • Zcela nové E-Tourneo Courier představuje další milník v záměru značky Ford dosáhnout v Evropě do roku 2035 nulových emisí u všech nově prodaných vozidel
  • Od základu nová konstrukce, koncipovaná pro elektrický pohon, přináší maximum prostoru a praktičnosti v kompaktním pětisedadlovém modelu, jehož vzhled je inspirován vozy SUV
  • Plná konektivita, moderní digitální funkce a bezdrátové aktualizace usnadní majitelům E-Tournea Courier soužití s elektromobilem
  • Plně elektrické E-Tourneo Courier bude k dispozici ve druhé polovině roku 2024. Tourneo Courier se zážehovým motorem EcoBoost bude možné objednat ještě letos v létě s dodáním do konce roku

PRAHA 15. května 2023 – Ford dnes v rámci akce Bring On Tomorrow Live, na níž v dánské Kodani představuje své nekompromisní směřování k elektrické budoucnosti, odhalil zcela nový model E-Tourneo Courier.

E-Tourneo Courier je pětimístné víceúčelové vozidlo s výrazným designem inspirovaným vozy SUV. Nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla v kompaktních rozměrech vhodných do města.

Nejnovější přírůstek do všestranné rodiny vozů Ford Tourneo se vyznačuje propracovaným elektrickým pohonem, doplněným o rozsáhlou nabídku digitálních a online funkcí, jež pomáhají zatraktivnit a zpřístupnit vlastnictví elektromobilu. Nechybějí ani pohodlné aktualizace na dálku, které produkt v průběhu času vylepšují.

„Nové vzrušující produkty jako E-Tourneo Courier jsou budoucností Fordu v Evropě – elektrické, zábavné a poháněné neutuchající touhou po dobrodružství. Nový plně elektrický víceúčelový vůz je nejnovějším výsledkem našeho mnohamiliardového globálního úsilí o rozšíření výroby elektromobilů a dodávání atraktivních modelů s nejmodernějšími online funkcemi,“ řekl Martin Sander, generální manažer Ford Model e v Evropě.

E-Tourneo Courier je jedním z deseti elektromobilů, které se Ford zavázal nabízet na evropském trhu do roku 2024 s tím, že do roku 2035 chce značka dosáhnout nulových emisí u všech vozidel prodávaných v tomto regionu. Celosvětově Ford investuje 50 miliard dolarů, aby do konce roku 2026 dosáhl ročního prodejního objemu více než dvou milionů elektromobilů.

Elektrické E-Tourneo Courier bude evropským zákazníkům k dispozici od druhé poloviny roku 2024.1 Naváže na Tourneo Courier 1 se zážehovým motorem EcoBoost, který bude možné již objednat letos v létě a jehož první dodávky se uskuteční do konce roku 2023.

Od pohledu dobrodruh

E-Tourneo Courier bylo vyvinuto od základu nově s cílem přinést prostorný a praktický vůz v obratném a kompaktním balení. Krátké převisy a přímé linie zdůrazňují vizuální šířku a robustnost exteriéru, zatímco přední část elektrické verze se vyznačuje futuristicky vyhlížející světelnou lištou přes celou šířku a chromovanou mřížkou v charakteristickém tvaru.

„E-Tourneo Courier jsme navrhovali tak, aby se od prvního dne stalo nepostradatelným parťákem – ať už na cestách za dobrodružstvím s přáteli a rodinou, nebo při návratech domů se sklopenými sedadly a naloženými jízdními koly – a design exteriéru vyjadřuje tento užitečný charakter,“ řekl Amko Leenarts, ředitel designu značky Ford pro Evropu. „Design inspirovaný vozy SUV je zvenku robustní a uvnitř prostorný, zatímco moderní detaily dodávají vozu exkluzivitu a jasně oznamují, že E-Tourneo Courier je součástí elektrické revoluce značky Ford.“

Plně elektrické víceúčelové vozidlo umožňuje přepravu pěti dospělých osob i jejich zavazadel. K praktičnosti přispívá zadní lavice dělená v poměru 60:40 a zavazadlový prostor o více než 44 % větší v porovnání s dosavadním Tourneem Courier. 2 Cestující mají k dispozici také více prostoru pro ramena i hlavu a řadu praktických odkládacích přihrádek včetně konfigurovatelné středové konzoly, skryté schránky v zavazadlovém prostoru a 44litrového „frunku“ pod přední kapotou.

Digitální zážitky na palubě se soustředí kolem výrazného přístrojového štítu „digiboard“ s plně digitálním sdruženým ukazatelem a informačním a zábavním systémem SYNC 4, který se ovládá prostřednictvím velkého 12palcového dotykového displeje. 3 Plně online interiér je vybaven bezdrátovou integrací systémů Android Auto a Apple CarPlay 4 a také nabíjecí podložkou pro telefon, 5 aby posádka mohla zůstat ve spojení se světem i na cestách. Aktualizace na dálku mohou v průběhu času vylepšovat funkčnost bez nutnosti návštěvy autorizovaného servisu.

E-Tourneo Courier bude nabízeno v několika stylových úrovních výbavy včetně osobitého modelu Active s kontrastní barvou střechy, lemy blatníků, střešními ližinami a specifickým potahem sedadel.

Nový elektrický pohon

Plynulou a kultivovanou jízdu na elektrický pohon zajišťuje v E-Tourneu Courier elektromotor o výkonu 100 kW (136 k) s možností jízdy „na jeden pedál“. Každodenní dojíždění i delší výlety usnadňuje nejrozsáhlejší sada pokročilých asistenčních systémů v dané třídě a řidiči mohou přepínat mezi jízdními režimy Normal, Eco a Kluzký povrch. 6

Vozidlo nabízí možnost nabíjení střídavým proudem o výkonu až 11 kW i stejnosměrným proudem o výkonu až 100 kW. Správu nabíjení usnadňuje komplexní řešení Ford pro domácí nabíjení, praktická mobilní aplikace a možnost naplánovat nabíjení na denní dobu s levnějším tarifem. Typické noční nabíjení střídavým proudem z 10 na 100 % trvá 5,7 hodiny. 8 Nabíjení na cestách usnadní software Ford a zejména síť BlueOval Charge Network, která patří k největším v Evropě a do roku 2024 má zahrnovat 500 000 nabíječek. Při rychlonabíjení stejnosměrným proudem lze za 10 minut navýšit dojezd až o 87 km, nabití z 10 na 80 % pak nezabere ani 35 minut. 8

E-Tourneo Courier se bude od druhé poloviny roku 2024 vyrábět v rumunské Craiově společně s crossoverem Puma – nejprodávanějším osobním modelem značky Ford v Evropě, který bude od roku 2024 rovněž nabízen i v elektrickém provedení.

Zcela nové Tourneo Courier s přeplňovaným zážehovým motorem 1.0 EcoBoost o výkonu 92 kW (125 k) se začne vyrábět v druhé polovině roku 2023. 1 Další podrobnosti o celé produktové řadě lze nalézt v připojeném informačním souboru.

# # #

1 Oficiálně homologovaný dojezd a spotřeba elektrické energie budou zveřejněny před zahájením prodeje. Dle metodiky WLTP. Uváděného dojezdu lze v závislosti na verzi výbavy a provedení akumulátoru dosáhnout s plně nabitým (zamýšlená cílová hodnota dle WLTP) vozem. Skutečný dojezd se může lišit v důsledku různých faktorů (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontového akumulátoru).


Oficiálně homologované hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 budou zveřejněny před zahájením prodeje. Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

2 Přepravní kapacita je omezena hmotností nákladu a jejím rozložením.

3 Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

4 Vyžaduje telefon s aktivním datovým tarifem a kompatibilním softwarem. Systém SYNC 4 během používání neovládá produkty třetích stran. Za funkčnost produktů třetích stran odpovídají výhradně tyto strany.

5 Bezdrátové nabíjení standardu Qi nemusí být kompatibilní se všemi mobilními telefony.

6 Jízda na jeden pedál je pomocná funkce. Nenahrazuje úsudek a pozornost řidiče ani ho nezbavuje nutnosti brzdit. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

7 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

8 Uvedená doba nabíjení vychází z počítačových simulací výrobce. Rychlost nabíjení se snižuje s tím, jak se akumulátor blíží své maximální kapacitě. Výsledky se mohou lišit v závislosti na vytížení sítě a stavu nabití akumulátoru.

Témata

Značky


Ford, globální americká společnost, která je již více než 100 let pevně spjata s Evropou, usiluje o svobodu pohybu, která jde ruku v ruce s péčí o planetu a o sebe navzájem. Plán společnosti Ford+ s obchodními jednotkami Model e, Ford Pro a Ford Blue urychluje její evropskou transformaci směrem k plně elektrické a uhlíkově neutrální budoucnosti v roce 2035. Společnost se vydává vpřed s novými odvážnými elektromobily, z nichž každý je navržen s ohledem na evropské řidiče, a inovacemi ve službách, které pomáhají lidem spojovat se, komunitám růst a firmám prosperovat. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů (osm plně vlastněných a šest nekonsolidovaných závodů ve společném podniku) se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 54 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě. Další informace o společnosti, jejích produktech a úvěru Ford Credit jsou k dispozici na adrese www.corporate.ford.com

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility, včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.