Skip to content
Tým vodních záchranářů na Nových Mlýnech je složený z dobrovolníků
Tým vodních záchranářů na Nových Mlýnech je složený z dobrovolníků

Tisková zpráva -

Zachraňují životy na vodě. Nová epizoda „Lifesavers“ ukazuje hrdinství českých dobrovolníků

Skočit do mrazivé vody pomoci jinému, to chce odvahu i srdce na pravém místě.

Obavy z absence plavčíků u krásných novomlýnských nádrží vnuknuly v roce 2001 Martinu Šrahůlkovi nápad založit spolu s přáteli tým vodních záchranářů. Dnes má tým 50 dobrovolníků a 12 aktivních členů. Svoji efektivitu prokázal už mnohokrát.

Martin, který jinak pracuje na plný úvazek u záchranné služby, je hrdinou druhého videa ze seriálu „Lifesavers“ od Fordu.

Uvidíme obětavost, s níž on a jeho tým dobrovolníků chrání životy a zdraví návštěvníků Nových Mlýnů. Patří k tomu i dohled nad jachtařskými závody, které se konají přibližně desetkrát do roka. Ačkoliv hladina často vypadá klidně, situace se může velmi rychle změnit tak, že se pro záchranáře změní v náročnou zkoušku jejich schopností.

Film bude uveden 21. června. Jedná se o druhé pokračování série, která v úvodní epizodě představila mladou záchranářku ze španělské Valencie. Seriál ukazuje výzvy, jimž evropští záchranáři čelí, a odvahu a odhodlání, které v sobě musí najít, aby je překonali.

Vodní záchranná služba ČČK

Týmy VZS aktuálně využívají pět Fordů Ranger. Cení si robustnosti a spolehlivosti, jež jsou těmto vozům vlastní, stejně jako jejich brodivosti a předpokladů pro jízdu s přívěsem.

Ve spolupráci s Fordem a přestavbářskými specialisty byly Rangery navíc upraveny tak, aby vyhovovaly specifickým požadavkům vodních záchranářů.

Série „Lifesavers“

V každé epizodě zaznamenávají kamery Fordu problémy a výzvy, jimž daný záchranář čelí v průběhu pracovního dne. Sérii tvoří tyto epizody1:

Epizoda 1: Zdravotnická záchranná služba města Valencie, Španělsko

31. května 2021

Epizoda 2: Vodní záchranná služba, Česká republika

21. června 2021

Epizoda 3: Horská služba v Derby, Velká Británie

12. července 2021

Epizoda 4: Hasičský oddíl z Marseille, Francie

2. srpna 2021

Epizoda 5: Hasičský oddíl, Slovinsko

23. srpna 2021

Epizoda 6: Bavorský červený kříž, Německo

Datum bude zveřejněno později

Citace

„Jsem obklopen úžasnými lidmi v krásné rodinné atmosféře. Abychom zajistili v těchto vodách bezpečí, svým způsobem tomu musíme všichni něco obětovat. A rádi to uděláme.“

Martin Šrahůlek, tým vodních záchranářů, Nové Mlýny

„Za těch pět dnů mě nejvíc zaujalo, kolik elánu tomu Martin i ostatní dobrovolníci dávají. Obětují víkendy a volný čas, aby se postarali o bezpečí jiných, i když pro někoho jiného by to byla práce na plný úvazek. V jeden natáčecí den Martin sloužil noční směnu u záchranky, pak se po několika hodinách spánku vrátil na základnu a byl připraven fungovat jako dobrovolník. Jsou to úžasně obětaví lidé a já doufám, že jejich nadšení bude vidět i ve filmu.“

Jerome Isaac, producent, Ford Lifesavers

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Ford navrhuje, vyrábí, prodává a servisuje kompletní řadu stále více elektrifikovaných osobních a užitkových vozidel vybavených permanentním online připojením: Užitkové a osobní vozy Ford a luxusní vozy Lincoln. Společnost usiluje o vedoucí pozici v oblasti elektrifikace, online automobilových služeb a řešení mobility včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 186 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související dokumenty

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.