Skip to content
Příběh Alohy Wanderwell se začal psát před 100 lety, Lexie Alfordová na něj nyní naváže v novém elektrickém Fordu Explorer.
Příběh Alohy Wanderwell se začal psát před 100 lety, Lexie Alfordová na něj nyní naváže v novém elektrickém Fordu Explorer.

Tisková zpráva -

Ford a Lexie Alfordová společně zopakují historickou cestu kolem světa v novém elektrickém Exploreru

  • Ford spolupracuje s Lexie Alfordovou na ambiciózní cestě kolem světa v novém plně elektrickém Fordu Explorer. Cestovatelka známá také jako Lexie Limitless je nejmladší osobou, která navštívila všechny země světa
  • Inspirací pro Lexiino nové dobrodružství byla rekordmanka Aloha Wanderwell, která ve 20. letech 20. století objela svět ve Fordu Model T
  • Ford dnes odhalil nový Explorer, elektrický crossover vybavený vším potřebným k tomu, aby se na svoji cestu za dobrodružstvím mohly vydat i evropské rodiny

PRAHA, 21. března 2023 – Před sto lety jedna z dnes již kultovních průkopnic dobrodružství porušila zažité konvence a nově definovala, co je pro objevitele možné.

V letech 1922 až 1927 se Aloha Wanderwell stala první ženou, která objela svět autem. Projela 43 zemí. Její rekordní cestu částečně sponzorovala Ford Motor Company. Wanderwell tento rekord ustanovila za volantem vozu Ford Model T – automobilem, který postavil svět na kola.

Nyní, když Ford naplno realizuje svoji ambici stanout v čele elektromobilní revoluce, spojila značka své síly s cestovatelskou influencerkou Lexie Alfordovou, již miliony lidí znají jako Lexie Limitless. Na odkaz své předchůdkyně naváže ambiciózní cestou kolem světa v novém elektrickém Fordu Explorer.

Expedice, která začne v průběhu letošního roku, zavede Lexie do různých koutů světa, kde bude čelit výzvám, setkávat se s lidmi mnoha kultur a navštěvovat místa výjimečné krásy, to vše ve společnosti vozu Ford Explorer s nulovými lokálními emisemi.

„Těšíme se na to, co náš nový elektrický Explorer a Lexie Alfordová na této expedici, inspirované průkopnickou cestou Alohy Wanderwell, společně dokážou,“ řekl Martin Sander, generální ředitel Ford Model e pro Evropu. „Před lety jsme se podíleli na cestě Alohy Wanderwell a od té doby pomáháme lidem podnikat ambiciózní dobrodružství. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak naše elektrická budoucnost udržuje tohoto neohroženého ducha naživu.“

Lexie zlomila světový rekord tím, že se stala nejmladším člověkem, který navštívil každou zemi na světě do svých 21 let. Nyní pokračuje v objevování naší planety, ukazuje svým sledujícím divy světa a povzbuzuje jeí, aby udělali totéž. Je vůdčí osobnost nové generace objevitelů s nezměrnou zvídavostí a stejně rebelským přístupem, jakým se vyznačovala Wanderwell.

Stejně jako Ford ve 20. letech minulého století podporoval Wanderwell, spolupracuje nyní automobilka s Lexie Alfordovou na této cestě 21. století, aby oslavila moderní cestovatele s vášní pro udržitelné cestování a také aby ukázala, co všechno je s elektromobilem možné.

„Příběh Alohy Wanderwell je inspirativní na mnoha úrovních, nejen překonáním bariér pro ženy-cestovatelky, ale skutečně povzbuzuje každého, aby posouval své hranice a objevoval nová místa,“ řekla Lexie Alfordová. „"Jsem nadšená, že mohu sledovat stopy této legendární průkopnice a zároveň ukázat, jak může vypadat elektrická budoucnost cestování po souši. Bude tu mnoho překážek a výzev, ale to je součást zábavy a cestování a já to všechno budu dokumentovat online!“

Nový futuristický Explorer, který dnes slaví celosvětovou premiéru, kombinuje německou technickou vyspělost s výrazným americkým stylem. Je vybaven inteligentními technologiemi a chytrými funkcemi, které se starají o pohodlí celé posádky a její propojení se světem. K nejzajímavějším prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka, která může skrývat tajnou schránku, obří úložný prostor vpředu a nejmodernější konektivita včetně bezdrátového propojení s chytrými telefony. To vše v kombinaci s elektrickým pohonem, jehož baterie se dokáže nabít z 10 na 80 % za pouhých 25 minut. 1

Ve šlépějích Alohy Wanderwell

Aloha Wanderwell byla cestovatelka, filmařka, manželka a matka. Na cestu kolem světa se vydala v šestnácti letech a navštívila místa, která žádný člověk ze Západu nikdy předtím neviděl.

Její odvážné putování začalo ve francouzském Nice, domů se nakonec plavila z přístavu Kilindini v Mombase. V průběhu cesty se musela přizpůsobit náročným podmínkám, kdy bylo nutné mimo jiné nahradit benzin petrolejem nebo použít k mazání pohyblivých součástí vozu nadrcené banány.

Lexiino dobrodružství budete moci sledovat na https://twitter.com/FordNewsEurope, https://www.instagram.com/fordnewseurope/ a https://www.youtube.com/fordnewseurope.

# # #

1 Uvedená doba nabíjení vychází z počítačových simulací výrobce. Rychlost nabíjení se snižuje s tím, jak se baterie blíží své maximální kapacitě. Výsledky se mohou lišit v závislosti na vytížení sítě a stavu nabití baterie.

Oficiálně homologované hodnoty dojezdu budou zveřejněny před zahájením prodeje.

Témata


Ford, globální americká společnost, která je již více než 100 let pevně spjata s Evropou, usiluje o svobodu pohybu, která jde ruku v ruce s péčí o planetu a o sebe navzájem. Plán společnosti Ford+ s obchodními jednotkami Model e, Ford Pro a Ford Blue urychluje její evropskou transformaci směrem k plně elektrické a uhlíkově neutrální budoucnosti v roce 2035. Společnost se vydává vpřed s novými odvážnými elektromobily, z nichž každý je navržen s ohledem na evropské řidiče, a inovacemi ve službách, které pomáhají lidem spojovat se, komunitám růst a firmám prosperovat. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů (osm plně vlastněných a šest nekonsolidovaných závodů ve společném podniku) se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 54 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě. Další informace o společnosti, jejích produktech a úvěru Ford Credit jsou k dispozici na adrese www.corporate.ford.com

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility, včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.