Skip to content
Ford Pro odhaluje nový Transit Connect, také s s pohonem PHEV

Tisková zpráva -

Ford Pro odhaluje nový Transit Connect, také s s pohonem PHEV

  • Ford Pro dokončuje elektrifikaci své vysoce produktivní řady Transit v Evropě novou kompaktní dodávkou Transit Connect, která přináší plug-in hybridní pohon.
  • Pokročilé plug-in hybridní (PHEV) hnací ústrojí poskytuje velmi konkurenceschopný cílový dojezd na elektřinu 110 km a také standardní AC a DC nabíjení.
  • Možnost pohonu všech kol, revoluční koncept flexibilních sedadel pro verze Kombi, vylepšené technologie a propojený digitální kokpit přispívají k další atraktivitě vozu.
  • Objednávky se otevírají na jaře 2024, dodávky zákazníkům budou probíhat od léta letošního roku.

PRAHA, 30. ledna 2024 – Společnost Ford Pro dnes odhalila novou kompaktní dodávku Transit Connect, která doplňuje novou generaci elektrifikovaných užitkových vozů Transit této značky v Evropě.

Mezi vyspělé a účinné pohonné jednotky se řadí první Transit Connect Plug-in Hybrid, který podnikům nabízí velkorysý cílový elektrický dojezd 110 km a možnost nabíjení jak AC, tak DC rychlonabíjením.

Zákazníci mohou těžit také z vyšší přepravní kapacity s objemem nákladu až 3,7 m3 a z nové proměnlivé koncepce sedadel pro modely Kombi. K dalším prvkům patří nová možnost inteligentního pohonu všech kol ve spojení s naftovým motorem, propojený digitální kokpit a historicky nejrozsáhlejší sada pokročilých asistenčních systémů řidiče v modelu Transit Connect.

"Během posledních dvou let jsme elektrifikovali rodinu vozů Transit, abychom pomohli každému typu zákazníků zvýšit jejich produktivitu a elektrifikovat jejich podnikání. Náš nový Transit Connect je dalším krokem této mise," řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu. "Nové možnosti pohonu PHEV a pohonu všech kol, špičkově vybavený interiér a podpora ze strany společnosti Ford Pro skrývají ve stylové a kompaktní karoserii Transitu Connect opravdu atraktivní vlastnosti pro náročné pracovní nasazení."

Jako třetí generace oblíbené kompaktní dodávky Ford Pro Transit Connect je zcela nový model součástí historicky nejsilnější řady kompaktních dodávek Ford Pro, spolu se zcela novým Transitem Courier a připravovaným elektrickým E-Transitem Courier.

Transit Connect se začne vyrábět na jaře 2024, přičemž první dodávky dieselové verze Van jsou v rámci plánu postupného uvádění na trh naplánovány na léto letošního roku. Do konce roku se k nabídce připojí Transit Connect PHEV a počátkem roku 2025 nabídku doplní modely s pohonem všech kol a verze Kombi.

Elektrifikovaná řada Transit v Evropě

Transit Connect PHEV 1,2je pro Ford Pro posledním dílkem elektrifikace rodiny Transit v Evropě, který následuje po uvedení vedoucího modelu v segmentu E-Transit, elektrického E-Transitu Custom 1,3 - první elektrické verze nejprodávanější jednotunové dodávky v Evropě 5 - a E-Transitu Courier. 1,6

Na špici zcela nové nabídky pohonných jednotek pro Transit Connect stojí vůbec první pohonné ústrojí typu PHEV v historii tohoto modelu. Tento systém spojuje 1,5litrový zážehový motor EcoBoost s vysokonapěťovým akumulátorem a elektromotorem a prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky poskytuje kombinovaný výkon 150 k a točivý moment 350 Nm 7 . Maximální užitečné zatížení je 770 kg, 8 a maximální hmotnost přívěsu je 1 400 kg. 9

Transit Connect PHEV má cílový elektrický dojezd až 110 km a v čistě elektrickém režimu může poskytovat točivý moment až 330 Nm pro přepravu nákladu ve městě.

Zákazníci mohou v případě potřeby dobít akumulátor pomocí DC rychlonabíječky o výkonu 50 kW nebo jej plně dobít mezi směnami pomocí palubní AC nabíječky o výkonu 11 kW. 10

Tři režimy jízdy pomáhající optimalizovat spotřebu energie: 11

  • EV nyní, pro jízdu pouze s elektromotorem
  • Auto EV, který vyvažuje využití elektromotoru a benzinového motoru tak, aby co nejlépe vyhovovalo jízdním podmínkám.
  • EV později, pro úsporu energie z elektromotoru na pozdější dobu - užitečné pro jízdu po dálnici před příjezdem do města.

Možnosti přepravy nákladu

Transit Connect je navržen tak, aby uspokojil širokou škálu požadavků zákazníků kompaktních dodávek, proto Ford Pro nabízí model s krátkým nebo dlouhým rozvorem ve dvoumístné karoserii Van nebo pětimístné karoserii Kombi.

Nová konstrukce přináší zvětšený objem nákladového prostoru o 3,1 m3 nebo 3,7 m3v závislosti na volbě rozvoru. Maximální užitečné zatížení je 820 kg, 8a tažná síla 1 500 kg 9 umožňuje zákazníkům táhnout širokou škálu vybavení pro jejich podnikání.

Transit Connect Kombi představuje novou revoluční koncepci flexibilních sedadel, která umožňuje zákazníkům s různými potřebami rychle a snadno změnit vozidlo z pohodlného pětimístného vozu na schopnou pracovní dodávku. Zadní sedadlo se během několika sekund snadno sklopí dopředu a nahoru, čímž se zvětší objem nákladového prostoru na 2,5 m3 (L1) nebo 3,1 m3 (L2), přičemž modely L2 nabídnou prostor pro dvě europalety. 12 Ve sklopené poloze tvoří zadní sedadla ochrannou přepážku v celé výšce a zajišťují tak cestujícím na předních sedadlech komfortní jízdu.

Nová řada úsporných pohonných jednotek

Jako alternativu k novému pohonnému ústrojí PHEV si zákazníci mohou zvolit také 2,0litrový turbodiesel EcoBlue se dvěma výkony. Nový systém pohonu všech kol je nabízen ve spojení s motorem o výkonu 122 k a šestistupňovou manuální převodovkou; zákazníci si mohou stejný motor objednat také se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou, která zajistí rychlé a plynulé řazení bez ztráty točivého momentu. Varianta o výkonu 102 k je vybavena šestistupňovou manuální převodovkou a má pohon předních kol. Ford Pro očekává vysoce konkurenceschopnou spotřebu paliva 4,8 l/100 km, která zákazníkům pomůže snížit náklady na palivo. 1,2

Možnost volby inteligentního pohonu všech kol u nového Transitu Connect zvýší atraktivitu pro zákazníky zejména v oblastech s náročnými povětrnostními podmínkami kde řidičům poskytne lepší trakci a jistotu za volantem.

Pokročilé technologie pro prvotřídní komfort

Standardní výbavou celé modelové řady je 10palcový digitální přístrojový štít s konfigurovatelným hlavním displejem, který je doplněn sekundárními informacemi. V kombinaci s 10palcovým barevným centrálním dotykovým displejem 13s volitelnou navigací Connected Navigation 14 vytváří stylový digitální kokpit.

Řidiči, kteří používají pracovní telefon pro navigaci nebo kontakt se zákazníky, mohou využívat bezdrátové zrcadlení Apple Carplay a Android Auto 15 s bezdrátovým nabíjením u stupňů výbavy Limited a Active. 16 Nabíjení větších zařízení, jako jsou notebooky nebo nářadí na cestách, je také snadné, protože porty USB-C v kabině nabízejí výkon až 45 wattů.

Zákazníci si mohou vybrat na přání vyhřívaná přední sedadla, která jsou nabízena v kombinaci s vyhřívaným volantem a certifikována přední organizací pro zdravá záda Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR), Kampaň za zdravější záda. Ta jsou vybavena čtyřsměrně elektricky ovládanými bederními opěrkami a nastavitelnými prodlouženými opěrkami nohou pro optimální pohodlí.

Mezi standardně dodávané vyspělé asistenční systémy řidiče 10 modelu Transit Connect patří Pre-Collision Assist s funkcí automatického nouzového brzdění s výstrahou v případě hrozícího nebezpečí, asistent vyhýbacího manévru a asistent pro křižovatky, které pomáhají předcházet srážkám s ostatními účastníky silničního provozu nebo je zmírňovat.

Zadní kamera a systém pro sledování mrtvého úhlu s varováním před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa jsou u modelů vyšších výbavových stupňů součástí standardní výbavy a dávají řidiči ještě větší jistotu při manévrování.10 A stejně jako u zcela nového modelu Transit Custom pomáhá aktivní brzdění při couvání předcházet nehodám, při nichž se řidič střetne s ostatními účastníky silničního provozu, které mohl přehlédnout. 10

Mezi další volitelné technologie patří asistent pro couvání s přívěsem Pro Trailer Backup Assist, který pomáhá řidiči manévrovat s přívěsem, aniž by došlo k jeho zkřížení. 10Tento systém využívá senzory a zadní kameru a pomáhá řidiči intuitivně navádět přívěs pomocí ovládacího kolečka a digitálního displeje namísto volantu.

Modelová řada přináší atraktivní nabídku pro fleetové zákazníky, řemeslníky i soukromé uživatele:

  • Trend - dostupný pro verze Van a Kombi, určený pro fleetové zákazníky a zákazníky, kteří kladou důraz na své náklady.
  • Limited – verze Van vyšší třídy se 17palcovými koly z lehké slitiny, pracovní plochou v opěradle sedadla spolujezdce
  • Active - atraktivní, robustní Kombi s designem inspirovaným vozy SUV, LED světlomety a střešními ližinami.

# # #

1Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

2Oficiálně homologovaný dojezd, spotřeba paliva a emise CO2 budou zveřejněny blíže k datu zahájení prodeje. V souladu s celosvětově harmonizovaným zkušebním postupem pro lehká vozidla (WLTP). Cílového dojezdu 110 km lze dosáhnout s plně nabitým akumulátorem - v závislosti na aktuální modelové řadě a konfiguraci akumulátoru. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na různých faktorech (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontového akumulátoru).

3 V souladu s celosvětově harmonizovaným zkušebním postupem pro lehká vozidla (WLTP). S plně nabitým akumulátorem lze dosáhnout dojezdu až 317 km - v závislosti na stávající modelové řadě a konfiguraci akumulátoru. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na různých faktorech (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontové baterie).

4 V souladu s celosvětově harmonizovaným zkušebním postupem pro lehká vozidla (WLTP). S plně nabitým akumulátorem lze dosáhnout dojezdu až 337 km - v závislosti na stávající modelové řadě a konfiguraci akumulátoru. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na různých faktorech (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontové baterie).

5Belgie, Velká Británie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko.

6Oficiálně homologovaný dojezd bude zveřejněn blíže k datu zahájení prodeje. V souladu s celosvětově harmonizovaným zkušebním postupem pro lehká vozidla (WLTP). Zveřejněného dojezdu (zamýšlené cílové hodnoty podle WLTP) lze dosáhnout s plně nabitým akumulátorem - v závislosti na stávající modelové řadě a konfiguraci akumulátoru. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na různých faktorech (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontové baterie).

7Při správném osazení. Výkon a točivý moment jsou nezávislé atributy a nemusí být dosaženy současně.

8Maximální užitečné zatížení se liší v závislosti na zvoleném příslušenství a konfiguraci vozidla. Informace o nosnosti konkrétního vozidla naleznete na štítku na sloupku dveří.

9Maximální tažná síla se liší v závislosti na nákladu, konfiguraci vozidla, příslušenství a počtu cestujících. Náklad a nosnost jsou omezeny hmotností a rozložením nákladu.

10Doba nabíjení na základě počítačových technických simulací výrobce. Rychlost nabíjení se snižuje s dosažením plné kapacity akumulátoru. Vaše výsledky se mohou lišit v závislosti na době nabíjení ve špičce a stavu nabití akumulátoru.

11Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze. Asistent vyhýbacího manévru neovládá řízení vozu. Asistent pro křižovatky nedetekuje všechna vozidla v křižovatkách, chodce nebo cyklisty. Podrobnosti a omezení naleznete v návodu k obsluze.

12Přepravní a nákladová kapacita je omezena hmotností a rozložením nákladu.

13Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

14Navigační služby vyžadují systém SYNC 4 a FordPass Connect, bezplatnou službu Connected Service a aplikaci FordPass (podrobnosti viz podmínky FordPass). Způsobilé vozy získají omezenou zkušební verzi navigačních služeb, která začíná v den zahájení záruky nového vozidla. Zákazníci musí zkušební verzi navigačních služeb odemknout aktivací způsobilého vozidla pomocí účtu FordPass. Konkrétní informace o předplatných hledejte u autorizovaného prodejce Ford. Připojené služby a funkce závisí na dostupnosti kompatibilní sítě. Vývoj technologií/komunálních sítí/možností vozidla může omezit funkčnost a znemožnit fungování připojených funkcí. Aplikace FordPass, kompatibilní s vybranými platformami chytrých telefonů, je k dispozici ke stažení. Mohou být účtovány sazby za zprávy a přenos dat.

15Vyžaduje telefon s aktivním datovým tarifem a kompatibilním softwarem. Systém SYNC 4 během používání neovládá produkty třetích stran. Za funkčnost produktů třetích stran odpovídají výhradně tyto strany.

16Volitelné bezdrátové nabíjení Qi nemusí být kompatibilní se všemi mobilními telefony.


Témata


Ford, globální americká společnost, která je již více než 100 let pevně spjata s Evropou, usiluje o svobodu pohybu, která jde ruku v ruce s péčí o planetu a o sebe navzájem. Plán společnosti Ford+ s obchodními jednotkami Model e, Ford Pro a Ford Blue urychluje její evropskou transformaci směrem k plně elektrické a uhlíkově neutrální budoucnosti v roce 2035. Společnost se vydává vpřed s novými odvážnými elektromobily, z nichž každý je navržen s ohledem na evropské řidiče, a inovacemi ve službách, které pomáhají lidem spojovat se, komunitám růst a firmám prosperovat. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů (osm plně vlastněných a šest nekonsolidovaných závodů ve společném podniku) se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 57 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě. Další informace o společnosti, jejích produktech a úvěru Ford Credit jsou k dispozici na adrese www.corporate.ford.com

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Společnost Ford vyvíjí a dodává inovativní, oblíbené pick-upy a SUV vozy Ford, užitkové dodávky a luxusní vozy Lincoln, jakož i pokročilé služby konektivity. Kromě toho si Ford buduje vedoucí postavení v oblasti řešení mobility, včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 182 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.