Skip to content
E-Transit poskytuje každému zákazníkovi rozsáhlou standardní výbavu a pokročilé technologie.
E-Transit poskytuje každému zákazníkovi rozsáhlou standardní výbavu a pokročilé technologie.

Tisková zpráva -

S elektrickým modelem E-Transit přináší Ford Pro evropským firmám novou úroveň produktivity

  • Ford E-Transit nabízí evropským zákazníkům atraktivní kombinaci přepravní kapacity a nízkých nákladů na vlastnictví s podporou propojeného ekosystému Ford Pro, zaměřeného na zvýšení produktivity
  • Díky konkurenceschopné ceně, rozsáhlé standardní výbavě, novým online funkcím a oceňovaným asistenčním systémům přináší E-Transit vynikající užitnou hodnotu
  • Komplexní řešení Ford Pro zahrnují software, nabíjení, servis a financování. Zákazníkům pomohou optimalizovat produktivitu a efektivitu E-Transitu

PRAHA, 29. dubna 2022 – Ford Pro představuje nové měřítko produktivity, hodnoty a vlastnické zkušenosti v podobě nového plně elektrického modelu E-Transit.

Plně elektrická verze nejprodávanější dodávky na světě1 nabízí provozovatelům užitkových automobilů bezkonkurenční výkon díky prvotřídní kapacitě baterie, dojezdu, výkonu a unikátnímu palubnímu zdroji ProPower Onboard.

Tyto vlastnosti doplňuje rozšířená standardní výbava s inteligentními asistenčními a bezpečnostními systémy doporučenými organizací Euro NCAP, stejně jako nabíjecí řešení Ford Pro Charging a celá integrovaná sada řešení Ford Pro pro optimalizaci spotřeby a nákladů na vlastnictví.

Nový vůz stojí v čele evropské premiéry Ford Pro – nové prodejní a servisní organizace s celosvětovou působností, jejímž cílem je zvyšovat produktivitu provozovatelů užitkových vozidel pomocí vynikajících automobilů a nejmodernějších produktů i služeb.

„E-Transit je pro provozovatele užitkových vozidel obrovským skokem. Jeho elektrický pohon, plně zachovaná přepravní kapacita a integrovaný podpůrný ekosystém Ford Pro zefektivní podnikání zákazníků a zvýší jejich produktivitu při přechodu na plně elektrické vozové parky,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu. „Díky cenám navrženým tak, aby odstranily veškeré bariéry vstupu, představuje E-Transit pro evropské firmy skutečně atraktivní nabídku.“

V návaznosti na náročný celosvětový testovací a vývojový program nyní Ford Pro a jeho partneři z řad evropských zákazníků využívají flotilu 60 vozů E-Transit k tomu, aby v praxi demonstrovali přednosti elektrifikovaných užitkových vozidel z hlediska produktivity. Z továrny v tureckém Kocaeli nedávno vyjely první sériové kusy, přičemž ještě před zahájením výroby si Ford připsal 5000 zákaznických objednávek.

Rozsáhlá standardní výbava

E-Transit poskytuje každému zákazníkovi rozsáhlou standardní výbavu a pokročilé technologie. Elektrifikace vozového parku je díky tomu jednodušší a výhodnější než kdykoli předtím. Vůz je navržen tak, aby uspokojil širokou škálu provozních požadavků. Standardně se dodává s baterií o využitelné kapacitě 68 kWh, která mu uděluje konkurenceschopný dojezd až 314 km dle metodiky WLTP. 2

E-Transit je poháněn výkonným elektromotorem s točivým momentem 430 Nm a možností volby maximálního výkonu 135 kW nebo 198 kW. Užitečné zatížení činí až 1758 kg 3 u modelu Van. Rozsáhlá nabídka zahrnuje celkem 25 kombinací karoserií Van, Double-cab-in-van a Podvozek s kabinou, různých délek a výšek a variant celkové hmotnosti od 3,5 do 4,25 tuny. E-Transit je také vybaven unikátním palubním zdrojem Ford ProPower Onboard, který může napájet nástavbu nebo elektrické nářadí příkonem až 2,3 kW.

E-Transit je nabízen ve dvou výbavových liniích, Base a Trend, a všechny vozy mají širší výbavu než ekvivalentní dieselový model. Již linie Base obsahuje elektronickou klimatizaci, bezklíčové startování a vyhřívání sedadel, čelního okna i zrcátek.

S E-Transitem přichází do evropské nabídky užitkových vozidel Ford komunikační a informační systém SYNC 4, 4 který se pyšní dvakrát vyšším výpočetním výkonem než SYNC 3 a ovládá se prostřednictvím intuitivní 12palcové dotykové obrazovky s antireflexní úpravou.

Řada Trend přidává funkce zvyšující produktivitu, jako je online navigační systém Ford, 5 který dokáže naplánovat nejefektivnější trasu a informovat řidiče o nabíječkách, hustotě provozu, aktuální dostupnosti parkovacích míst a také zbývajícím dojezdu, jehož výpočet zpřesňují inteligentní algoritmy. Rozšířené hlasové ovládání a vestavěný systém Amazon Alexa 6 pak pomáhají řidičům získávat potřebné informace, aniž by museli spustit zrak ze silnice.

Všechny vozy E-Transit jsou navíc standardně vybaveny modemem FordPass Connect, 7 na kterém závisí nepřetržité připojení k ekosystému Ford Pro i softwarové aktualizace Ford Power-Up, jež přinášejí další funkce a výhody. Zákazníci rovněž získají doživotní předplatné FordPass Pro8 nebo Ford Pro Telematics Essentials 9 a na jeden rok také přístup do sítě Blue Oval Charging Network. Fleetoví zákazníci dále obdrží bezplatný přístup k Ford Pro E-Telematics.

Oceňované asistenční systémy

Nezávislá organizace Euro NCAP již E-Transitu udělila zlaté ocenění za ucelenou soustavu asistenčních systémů. Model nabízí následující technologie: předkolizní asistent s detekcí chodců, inteligentní adaptivní tempomat s rozpoznáváním dopravních značek a hlídáním mrtvých úhlů s asistentem změny jízdního pruhu nebo asistent odbočování na křižovatce.10

K dispozici je také systém automatického brzdění před překážkou při couvání, který za pomoci kamery a dalších senzorů detekuje chodce, cyklisty i statické překážky. Nejprve řidiče upozorní, ale pokud nezareaguje, začne také automaticky brzdit. 10Soustava 360° kamer pak na palubní obrazovce zobrazuje bezprostřední okolí vozu z ptačí perspektivy, čímž řidiči usnadňuje manévrování ve stísněných prostorách s omezeným výhledem. 10

Mimořádně příznivé náklady na vlastnictví

E-Transit představuje pro firmy, které chtějí přejít na elektromobily, přesvědčivou nabídku, která se za dobu vlastnictví ekonomicky vyplatí. Kromě výrazné úspory nákladů na palivo Ford Pro odhaduje, že náklady na údržbu a opravy budou o 40 % nižší než u ekvivalentních modelů se vznětovým motorem11 – a podle údajů Ford Pro má E-Transit ve Velké Británii i v Německu nejnižší servisní náklady ze všech přímých konkurentů.

Ford Pro nabízí ve své třídě nejlepší servisní interval jeden rok bez omezení počtu ujetých kilometrů, záruku osm let nebo 160 000 km na všechny vysokonapěťové elektrické komponenty včetně krytí nadměrné degradace baterie 12 a také balíček asistenčních služeb pro elektromobily na jeden rok včetně nabíjení v nouzi. Celoevropská servisní síť Ford Pro Service je připravena na servis elektromobilů, po celé Evropě má 1500 certifikovaných prodejců elektromobilů a více než 4500 autorizovaných servisů.

Po zahájení prodeje modelu E-Transit se ikonická rodina vozů Ford Transit rozroste o další čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dorazí zcela nový Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později pak bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

Do elektrifikační strategie Fordu zapadá rovněž nedávné společné oznámení společností Ford, SK On Co., Ltd. a Koç Holding o podpisu nezávazného memoranda o vzájemném porozumění, které se týká nového společného podniku v Turecku. Tři partnerské strany plánují vytvořit zde jeden z největších závodů na výrobu baterií pro elektromobily v širším evropském regionu. Realizace záměru bude záviset na uzavření konkrétních smluv. Výroba by měla být zahájena již v polovině desetiletí a její roční kapacita by se měla pohybovat v rozmezí 30 až 45 gigawatthodin.

                                                                          # # #

1 Na základě údajů společnosti IHS Markit o nových registracích CY2014-CYE 2021 za únor 2022, které se sestavují z úředních i dalších zdrojů a zachycují 95 % registrací nových vozidel ve více než 80 zemích světa. Do výsledků řady Transit se počítají všechny varianty modelů Ford Transit a Transit Custom. Modely Transit Connect a Transit Courier v nich zahrnuty nejsou.

2 Cílové hodnoty dojezdu a nabíjecích časů vycházejí ze zkoušek výrobce a kalkulací založených na homologačním cyklu WLTP. Skutečný dojezd se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách, jízdním stylu řidiče, kondici vozu a stáří lithium-ion akumulátoru.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

3 Přepravní kapacita je omezena hmotností nákladu a jejím rozložením. Maximální užitečné zatížení závisí na instalovaném příslušenství a konfiguraci vozu. Údaje konkrétního vozu jsou uvedeny na štítku na rámu dveří.

4 Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

5 Navigační služby vyžadují SYNC 4 a FordPass Connect, bezplatné online služby a aplikaci FordPass Pro (podrobnosti viz podmínky FordPass) nebo Ford Telematics. Způsobilé vozy získají bezplatné roční předplatné navigačních služeb, které začíná v den zahájení záruky na nové vozidlo. Zákazníci musí zkušební verzi navigačních služeb odemknout aktivací způsobilého vozidla prostřednictvím členského účtu FordPass nebo Ford Telematics. Pokud si službu do konce bezplatného období nepředplatí, bude online navigace ukončena a systém se vrátí k vestavěné off-line navigaci. Online služby a funkce závisí na dostupnosti kompatibilní sítě. V důsledku dalšího vývoje technologií/mobilních sítí/automobilů může časem dojít k omezení funkčnosti nebo vyřazení z provozu některých online funkcí. Aplikace FordPass Pro je kompatibilní s vybranými mobilními platformami. K dispozici je formou stažení. Mohou být účtovány poplatky za čerpání dat a odesílání zpráv. Aplikace Ford Telematics je poskytována bezplatně po dobu jednoho roku od pořízení nového vozu E Transit.

6 Vyžaduje systém SYNC 4, dodávaný na přání. Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Některé funkce Alexy jsou závislé na technologii chytrého telefonu a domácnosti. Amazon, Alexa a všechna související loga a značky jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích přidružených společností.

7 K využívání funkcí dálkového přístupu je zapotřebí mobilní aplikace FordPass Pro, modem FordPass Connect a bezplatně poskytované online služby (podrobnosti viz podmínky FordPass). V důsledku dalšího vývoje technologií/mobilních sítí/automobilů může časem dojít k omezení funkčnosti nebo vyřazení z provozu některých online funkcí. Součástí balíku online služeb není Wi-Fi hotspot.

8 Aplikace FordPass Pro je kompatibilní s vybranými mobilními platformami. K dispozici je formou stažení. Mohou být účtovány poplatky za čerpání dat a odesílání zpráv.

9 Ford Telematics Essentials je k dispozici pouze pro vozidla Ford s aktivovaným modemem FordPass Connect. Pouze pro fleetové/firemní zákazníky. Platí podmínky FFM a FCS. Vzhled obrazovek se může lišit. Služby Ford Telematics Essentials a Ford Pro E-Telematics aktuálně nejsou dostupné v České republice. O jejich spuštění budeme informovat později.

10 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

11 Založeno na období tří let nebo nájezdu 180 000 km. Srovnání položek plánované a neplánované údržby bateriového elektromobilu a srovnatelné dodávky se vznětovým motorem.

12 Za nadměrnou degradaci se považuje 70 % v případě modelu E-Transit Van a 65 % v případě modelu E-Transit podvozek s kabinou.

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Ford navrhuje, vyrábí, prodává a servisuje kompletní řadu stále více elektrifikovaných osobních a užitkových vozidel vybavených permanentním online připojením: Užitkové a osobní vozy Ford a luxusní vozy Lincoln. Společnost usiluje o vedoucí pozici v oblasti elektrifikace, online automobilových služeb a řešení mobility včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 186 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.