Sledovat Ford Czech Republic

Český Ford na vzestupu!

Tisková zpráva   •   Čvn 13, 2017 14:30 CEST

Z užitkových modelů českému Fordu tradičně dělá radost legendární dodávka Ford Transit.

/V Praze, 13. června 2017/ Automobilce Ford se v posledních měsících na českém trhu velmi daří. Počty nově zaregistrovaných osobních a lehkých užitkových vozů s modrým oválem ve znaku totiž aktuálně rostou o dvouciferná procenta.

V březnu tak český Ford dokázal oproti stejnému měsíci roku 2016 zvýšit počet prodaných vozů o téměř 27 %, v dubnu o 10,7 % a v květnu o 19 %. Pátý letošní měsíc byl pro Ford dokonce jedním z nejúspěšnějších květnů v historii – a značka se v České republice díky 1 933 zaregistrovaným vozům dokonce vyhoupla na třetí příčku mezi automobilkami – za Škodu, VW a před Hyundai.

Nejúspěšnějším osobním vozem v nabídce značky je tradičně Ford Fiesta, který od začátku roku našel 2 509 zákazníků a jen v květnu 559. Veleúspěšná Fiesta, která byla například v březnu vůbec nejprodávanějším vozem Evropy, ovšem již pěje svou labutí píseň: na skladě jsou poslední desítky kusů – a v německém Kolíně již před několika týdny začala výroba zcela nového modelu.

„Nový Ford Fiesta bude o něco větší, ještě o něco zábavnější a řidičsky atraktivnější než ten současný. Navíc nabídne vůbec nejširší paletu modelových variant v historii a takové technologie a funkce, o nichž mohli ještě před několika lety majitelé malých vozů pouze snít,“ řekl k tomu generální ředitel českého Fordu Jan Laube. „Pro zájemce o ještě kompaktnější a dostupnější malý vůz pak máme připraven Ford KA+, jehož prodeje už se také slibně rozbíhají,“ dodal Jan Laube.

Z užitkových modelů pak českému Fordu tradičně dělá radost legendární dodávka Ford Transit. Ten je – bereme-li v úvahu modely Transit a Transit Custom v kategoriích do 3 000 kg a do 3 500 kg – na českém trhu v těchto segmentech už 26 let nepřetržitě nejprodávanějším modelem. Velmi dobře si vede i terénní pickup Ford Ranger, který je za prvních pět měsíců s 232 zaregistrovanými vozy v České republice suverénní jedničkou své třídy. Také díky Transitu a Rangeru patří Fordu již delší dobu jednoznačné první místo v prodeji užitkových vozů na celém evropském kontinentu.

„V České republice jsme za prvních pět měsíců posílili o téměř 16 %, tedy mnohem výrazněji, než o kolik rostl samotný trh,“ komentoval to Jan Laube. „Věřím, že zákazníci příznivě přijmou i náš zcela nový model Ford Fiesta, který představíme za pár týdnů, a že se nám tak vzestupný trend podaří udržet i ve druhé polovině roku.“

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 201 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Přiložené soubory

Dokument Word

Komentáře (0)

Přidat komentář

Komentář

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.