Skip to content
Nový Ford Mustang
Nový Ford Mustang

Tisková zpráva -

Ještě atraktivnější, silnější a technicky vyspělejší: Ford představuje nový Ford Mustang

  • Nový Ford Mustang přijíždí do Evropy s atraktivnějším vzhledem, vylepšenými motory, dokonalejšími jízdními vlastnostmi a pokročilými asistenčními systémy

  • Atletičtější vzhled vozu je zdůrazněn novým LED osvětlením, stejně jako výraznými odstíny laku a vzory kol z lehké slitiny. V prémiovém interiéru se objevují měkčené materiály a hliníkové dekory

  • Modernizovaný motor Ford 5.0 V8 o předpokládaném výkonu 331 kW (450 k) v kombinaci s novou 10stupňovou samočinnou převodovkou uděluje Mustangu ještě lepší dynamiku při nižší spotřebě paliva*

  • Dalšími novinkami jsou tlumiče MagneRide, přepínatelné jízdní režimy s konfigurovatelným nastavením My Mode nebo nový sportovní výfuk s aktivní klapkou a inovativním režimem „dobrého souseda“

  • K pokročilým asistenčním systémům nového Mustangu patří detekce chodců, systém pro navrácení do jízdního pruhu nebo digitální přístrojový štít, tvořený 12“ obrazovkou

  • České ceny budou známy začátkem října a ve stejnou chvíli bude zahájen i předprodej nového Mustangu. První vozy dorazí k zákazníkům na začátku roku 2018

/V Praze, 12. září 2017/– Ford dnes představil nový Mustang ve specifikaci pro evropské trhy. Zájemci o legendární sportovní vůz se mohou těšit na nový vzhled, zdokonalený motor i podvozek, pokročilé asistenční systémyaještěširšímožnostiindividualizace.

Mustang si zachovává svůj nezaměnitelný profil, nyní však působí ještě atletičtějším dojmem. Vzhled vozu je zdůrazněn novým LED osvětlením, jedenácti výraznými odstíny laku a novými vzory kol z lehké slitiny. Modernizovaný motor Ford 5.0 V8 o výkonu 331 kW (450 k) v kombinaci s novou 10stupňovou samočinnou převodovkou uděluje Mustangu ještě lepší dynamiku při nižší spotřebě paliva.

Jízdní projev Mustangu byl opět přizpůsoben požadavkům evropských zákazníků. Novinkou jsou adaptivní tlumiče MagneRide a přepínatelné jízdní režimy s konfigurovatelným nastavením My Mode. Nový sportovní výfuk s aktivní klapkou nabízí inovativní tichý režim „dobrého souseda“, který přijde vhod časně ráno nebo pozdě v noci.

K pokročilým asistenčním systémům nového Mustangu patři předkolizní asistent sdetekcí chodců nebo systém pro automatické navrácení do jízdního pruhu. V moderním, prémiově působícím interiéru se objevují měkčené materiály a nový plně digitální přístrojový štít, tvořený obrazovkou o úhlopříčce 12 palců.

„Ukázalo se, že vášeň Evropanů pro Mustang je ještě silnější, než jsme se domnívali – po evropských silnicích jezdí již bezmála 30 000 exemplářů,“ řekl Steven Armstrong, viceprezident skupiny Ford Motor Company a prezident pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Jen málo aut může nabídnout takovou kombinaci tradice, stylu a dynamiky tak širokému publiku.“

Na první pohled Mustang

Exteriér nového Fordu Mustang se vyznačuje atletičtějším vzhledem, přitom si ale zachovává nezaměnitelný charakter, cizelovaný po více než 50 let výroby tohoto modelu. Kapota motorového prostoru má nyní nižší profil a integrované ventilační otvory. V kombinaci s upraveným vzhledem spodní mřížky tak Mustang získal ostřejší a agresivnější výraz, ale současně i lepší aerodynamické vlastnosti.

Zadní partie působí ještě dramatičtějším dojmem než dosud, a to díky upravenému nárazníku se stylizovaným difuzorem a čtyřmi koncovkami výfuku, které naznačují dynamický potenciál motoru 5.0 V8. Na přání je k dispozici nový zadní spoiler, který ještě více zdůrazní sportovní siluetu Mustangu.

Přední světlomety, světla denního svícení, směrové ukazatele i charakteristické sdružené zadní svítilny se třemi vertikálními prvky nyní standardně využívají technologii LED. K dispozici jsou rovněž LED mlhová světla. Vzhled předních světlometů byl upraven tak, aby navazoval na obdélníkový tvar horní mřížky.

Evropští zájemci o Mustang se mohou těšit také na širší možnosti individualizace vzhledu. Paletu laků karoserie rozšiřují tři nové výrazné metalické barvy – modrá Kona, oranžová Fury a červená Royal Crimson. V nabídce budou rovněž nová 19palcová kovaná kola z lehké slitiny.

Interiér lze ozvláštnit novou sadou Carbon Sport. Její součástí je Alcantara na sedadlech a dveřních výplních v kombinaci s dekorem palubní desky a hlavicí řadicí páky z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Mustang lze poprvé objednávat s koženými vyhřívanými a ventilovanými sedadly i vyhřívaným volantem. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro anatomická a kůží čalouněná sedadla Recaro, mohou nyní vybírat ze tří barevných variant: červené kůže s červenými švy a černé kůže s modrými nebo šedými švy.

Nekompromisní výkon

Strhující dynamika a řidičsky atraktivní jízdní vlastnosti patří k DNA Mustangu již od uvedení původního modelu na trh v roce 1964. Díky vylepšenému motoru, podvozku i technologiím zprostředkuje nový Mustang svému řidiči ještě podmanivější zážitek z jízdy než dosud.

Vidlicový osmiválec o objemu 5,0 l nyní dosahuje vyššího výkonu i maximálních otáček. Dostal mimo jiné zdvojené vstřikování paliva, tvořené kombinací nízkotlakého nepřímého a vysokotlakého přímého vstřikování. Výsledkem je příznivější průběh točivého momentu v nízkých otáčkách, ale současně i nárůst nejvyššího výkonu. Ford předpokládá, že varianta homologovaná dle evropských norem bude dosahovat výkonu 331 kW (450 k).

Motor 2.3 Ecoboost o výkonu 213 kW (290 k) má funkci „overboost“. Jedná se o dočasné zvýšení plnicího přetlaku turbodmychadla při akceleraci na plný plyn.

Naprostou novinkou je 10stupňová samočinná převodovka, která zlepšuje akceleraci i hospodárnost Mustangu. Elektronické řízení převodovky umožňuje optimalizovat její reakce v závislosti na aktuálně zvoleném jízdním režimu, ale současně se v reálném čase přizpůsobovat dané situaci, ať už je to vyhlídková jízda krajinou nebo plná akcelerace na drag stripu. Řidič může volit rychlostní stupně i ručně, pomocí pádel na volantu.

Také šestistupňová manuální převodovka byla zdokonalena, aby si poradila s vyšším výkonem motoru V8. Má dvoukotoučovou spojku a dvouhmotový setrvačník.

Funkce Launch Control umožňuje maximálně využít dostupnou trakci a dosáhnout tak co nejrychlejšího rozjezdu z místa. Sériově je dodávána jen k osmiválci. Oba motory mají ve standardní výbavě rovněž funkci Line Lock, která zablokuje přední kola, a umožní tak zahřát zadní pneumatiky jejich protáčením na místě. Využívá se při závodech ve zrychlení.

Ford v rámci modernizace nevynechal ani podvozek. Mustang dostal upravené tlumiče a tužší uložení zadní nápravy, které redukuje nežádoucí přenosy sil do karoserie. K jistějšímu chování v zatáčkách přispívají rovněž tužší zkrutné stabilizátory.

Na přání bude nově nabízen podvozek MagneRide s magnetoreologickými tlumiči, které dokážou bleskurychle reagovat na aktuální situaci. Jsou naplněné speciální kapalinou obsahující kovové částečky, jež umožňují měnit její viskozitu působením elektromagnetického pole. Senzory monitorují jízdní situaci tisíckrát za sekundu.

V nabídce přepínatelných jízdních režimů se vedle dosavadních Normal, Sport, Track a Snow/Wet objevují dva nové:

  • Drag Strip Mode optimalizuje nastavení systémů vozu s ohledem na co nejlepší akceleraci z místa a dosažení co nejlepšího času na čtvrt míle (přibližně 400 m)
  • My Mode umožňuje uložit si vlastní kombinaci nastavení jednotlivých systémů

Díky novému sportovnímu výfuku s aktivní klapkou lze nyní přizpůsobit intenzitu zvuku aktuální náladě a provozním podmínkám. Inovativní režim „dobrého souseda“ umožňuje naprogramovat automatické omezení hlasitosti na určitou denní dobu, aby například spuštění legendárního motoru 5.0 V8 časně ráno nevzbudilo sousedy.

Chytré technologie, které pomáhají

Nový Ford Mustang bude evropským zákazníkům k dispozici se širokou paletou asistenčních systémů. Jedním z nich je předkolizní asistent s detekcí chodců, jehož účelem je zmírnit následky střetu s jiným vozidlem či člověkem, popřípadě nehodě zcela zabránit.

Dalšími novinkami v nabídce technologií pro Ford Mustang jsou adaptivní tempomat, indikátor bezpečné vzdálenosti a také systémy upozornění na opuštění jízdního pruhu a automatického navrácení do jízdního pruhu. Tyto vyspělé technologie přispějí k lepšímu hodnocení Euro NCAP.

Plně digitální přístrojový štít, tvořený LCD obrazovkou o úhlopříčce 12 palců, přizpůsobuje rozsah a formu zobrazovaných informací aktuálnímu jízdnímu režimu, podobně jako v supersportovním Fordu GT. Zobrazení lze nicméně konfigurovat i manuálně. Při aktivaci funkce Line Lock spatří řidiči Mustangu vybaveného digitálním přístrojovým panelem speciální animaci ve stylu videoher.

Nový Ford Mustang disponuje rovněž komunikačním a zábavním systémem SYNC 3. Funkce jako telefonování, přehrávání hudby, navigaci nebo klimatizaci lze ovládat konverzačními hlasovými pokyny, popřípadě prostřednictvím osmipalcové dotykové obrazovky. Ta podporuje i některá gesta používaná na chytrých telefonech. Systém SYNC 3 je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto™.

První dodávky nového Mustangu evropským zákazníkům jsou naplánovány na rok 2018. České ceny budou známy začátkem října a zároveň bude spuštěn předprodej modernizovaného vozu.

# # #

Android a Android Auto jsou ochranné známky Google Inc.

* Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EC) 692/2008 v aktuálním znění. Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 se vztahují na daný model, nikoliv na konkrétní kus. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců. Vedle konstrukčních vlastností vozu ovlivňuje skutečnou spotřebu paliva také jízdní styl řidiče i další netechnické faktory. CO2 patří k nejvýznamnějším skleníkovým plynům, způsobujícím globální oteplování.

Témata

Značky


Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností. Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby. Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu lze nalézt na www.corporate.ford.com.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510 LinkedIn

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.