Skip to content
První zákazník z České republiky si převzal elektrický Mustang Mach-E. V garáži mu stojí i klasický Mustang

Tisková zpráva -

První zákazník z České republiky si převzal elektrický Mustang Mach-E. V garáži mu stojí i klasický Mustang

  • Ford zahájil dodávky nového modelu Mustang Mach-E zákazníkům v České republice
  • První majitel si svůj nový Mustang Mach-E převzal u autorizovaného prodejce AUTO IN v Pardubicích
  • Zákazník zvolil model s baterií o kapacitě 98,7 kWh, který na jedno nabití ujede až 610 kilometrů 1

PRAHA, 1. 9. 2021 –Ford již zahájil dodávky netrpělivě očekávaného nového modelu Mustang Mach-E zákazníkům v České republice. Historicky první český majitel tohoto inovativního elektrického SUV, pan Jaroslav Šnábl, si svůj nový vůz v černém odstínu Shadow převzal u autorizovaného prodejce AUTO IN v Pardubicích.

Pan Jaroslav se označuje za příznivce elektromobility, několik vozů s tímto typem pohonu již vlastnil. „Mustang Mach-E mě zaujal designem, vynikajícími parametry hnací soustavy, mimo jiné dojezdem na jedno nabití, stejně jako nejmodernějšími technologiemi,“ vysvětlil. Usednutí za volant ozdobený ikonickém emblémem divokého koně pro něj však nebude novinkou. „Vlastním také klasický benzínový Mustang a těším se, že budu moci osobně porovnat minulost této legendární modelové řady s její budoucností,“ dodal.

Libor Beneš, Country Manager značky Ford pro Českou republiku, řekl: „Mám radost, že prvním českým majitelem modelu Mustang Mach-E se stal právě zákazník, u kterého se vztah k elektromobilitě setkává s náklonností k Mustangu jako takovému. Může se tak na vlastní kůži přesvědčit, že zážitkem z jízdy dělá Mustang Mach-E svému rodovému jménu čest.“

Za společnost AUTO IN se slavnostního předání vozu zúčastnil její obchodní ředitel Josef Boháč. „Společnost AUTO IN se elektromobilitě věnuje dlouhodobě, proto jsme velmi rádi, že máme tu čest předat našemu zákazníkovi první Ford Mustang Mach-E v České republice,“ uvedl.

Mustang Mach-E kombinuje kultovní estetické detaily Mustangu s praktickou karoserií pětidveřového SUV a kultivovaností čistě elektrického pohonu. V provedení s pohonem zadních kol a zvětšenou baterií, pro které se rozhodl i první český majitel, nabízí homologovaný dojezd až 610 kilometrů dle metodiky WLTP.1 K dispozici je také s pohonem všech kol. Díky permanentnímu online připojení a palubnímu systému SYNC nové generace přináší zcela novou zkušenost s vlastnictvím a provozováním automobilu. Učí se návykům a preferencím řidiče, při plánování tras dokáže zohlednit potřebné zastávky na nabíjení a prostřednictvím bezdrátových aktualizací na dálku se bude v průběhu času dále zdokonalovat.

1 Při plném nabití. Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.

Témata

Značky


Ford of Europe zajišťuje výrobu, servis a prodej automobilů značky Ford na 50 trzích. Zaměstnává přibližně 45 000 lidí v závodech, které zcela vlastní, a v konsolidovaných joint venture podnicích, respektive přibližně 58 000 lidí při započítání nekonsolidovaných podniků. Vedle finanční společnosti Ford Motor Credit Company zastřešuje Ford Europe také Ford Customer Service Division (divizi péče o zákazníky) a 18 výrobních závodů. První vozy Ford byly dodány do Evropy již v roce 1903 – tedy v roce, kdy byla založena samotná Ford Motor Company. Výroba vozů Ford v Evropě byla zahájena v roce 1911.

O společnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company (NYSE: F) je globální společnost se sídlem v Dearbornu ve státě Michigan, která se zavázala pomáhat budovat lepší svět, kde se každý člověk může svobodně pohybovat a plnit si své sny. Firemní plán Ford+, zaměřený na růst a tvorbu hodnot, kombinuje stávající silné stránky, nové schopnosti a dlouhodobě budované vztahy se zákazníky s cílem obohatit jejich zážitky a prohloubit jejich loajalitu. Ford navrhuje, vyrábí, prodává a servisuje kompletní řadu stále více elektrifikovaných osobních a užitkových vozidel vybavených permanentním online připojením: Užitkové a osobní vozy Ford a luxusní vozy Lincoln. Společnost usiluje o vedoucí pozici v oblasti elektrifikace, online automobilových služeb a řešení mobility včetně technologie autonomního řízení, a poskytuje finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company. Ford zaměstnává po celém světě přibližně 186 000 lidí. Další informace o společnosti, jejích produktech a společnosti Ford Motor Credit Company jsou k dispozici na adrese corporate.ford.com.

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob, jejímž zpracovatelem je společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. a správcem je společnost AMI Communications, spol. s r.o. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám (sama) poskytl(a) společnostem FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. nebo AMI Communications, spol. s r.o. Společnost AMI Communications vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích a sděleních. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím telefonu +420 234 124 112, resp. e-mailu osobniudaje@amic.cz.

Kontakty pro média

Petr Burián

Petr Burián

Kontakt pro média Public Relations Communication & Public Affairs Manager 603 263 510

Související příběhy

Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.